Google'dan Yavaş Sitelere Uyarı !

Google'dan Yavaş Sitelere Uyarı !

Google'ın internet sayfalarını tamamen kullanıcı odaklı sıralamaya aldığını ve buna göre sürekli olarak algoritma geliştirdiğini her geçen gün daha iyi bir şekilde anlıyoruz. Kullanıcılarının geneline odaklı hareket eden ve buna göre web sitelerini düzenleyen siteler SEO alanında oldukça aktif hale gelmektedirler. Bu durumun en önemli nedeni ise yazının başında da söylediğimiz gibi Google'ın kullanıcı odaklı bir sistem haline geldiğidir.

Google arama motoru bu yıl "Mobile Friendly" algoritmasını geliştirmiş ve görünümü mobile uyan sitelerin yanında "Mobil Uyumlu" ibaresini göstermeye başlamıştı. Google'ın bu güncellemesinden sonra bir çok site kendi sitelerini mobile uyumlu hale getirmek zorunda kaldı. Şimdi ise dev arama motoru mobil erişimlerde yavaş olan internet sitelerin yanına "Yavaş Yüklenir" şeklinde bir ibare koyacak. Bu güncelleme önümüzdeki aylarda yayına alınacak.

 

 

Bu haberden sonra web site yöneticileri artık sadece internet sayfalarını sadece mobil uyumlu hale getirmekle kalmayacak hız kavramına da oldukça dikkat etmek zorunda kalacaklar. Sizde internet sitenizin mobil'de hızını merak ediyorsanız Google'ın Performans araçlarını kullanarak bu merakınızı giderebilirsiniz.
 

Ramazan Esen / 21 Ağustos 2015 11:07

Bilgilendirme için teşekkürler güzel bir yazı olmuş.

Cevaplamak için tıklayınız.

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.