Adwords Reklam Yönetimi (SEM)

Anahtar kelimelerinizde data etkili ve etkileşim odaklı düzenlemeler yapılarak, minimum maliyetler ile iyi sıralamalar almanız sağlanır.

SEM, İngilizce’de “Search Engine Marketing” kelimelerinin kısaltılmış halidir. Türkçe olarak “Arama Motoru Pazarlaması” olarak ifade edebiliriz. SEM çalışmaları ile, google reklam alanlarında belirli bir bütçe karşılığında ilk sıralarda yer almanız sağlanmaktadır. Bu çalışmalar ile organik aramalarda ilk sıralara yerleşemediğiniz kelimelerde belirli bir bütçe ile ilk sıralarda yer alabilirsiniz.

Arama motoru pazarlaması ile, markanızın reklamını yayınlayarak potansiyel müşterilerinize ulaşabilir, satışlarınızı artırabilirsiniz. SEM de dikkat edilmesi gereken etkenler; doğru bütçe, doğru zaman, doğru kitle’dir. Kendi reklam bütçenizi kendiniz yönetebilirken “neden sizden destek alayım?” gibi bir soru sorabilirsiniz.

Aktif olarak yönettiğimiz yüzlerce hesap ve sürekli olarak yeni kampanyalar oluşturmamızdan dolayı Google tarafından tanımlanan avantajlar sayesinde aynı sıralamalara daha düşük reklam maliyetleri ile çıkarsınız. Bu sayede daha düşük tıklama başı maliyeti ödersiniz. Ayrıca TBM (Tıklama başı maliyet) oranları, tıklama sayısının satışa oranı, toplam bütçenin oluşturduğu hedef kitle gibi birçok veri incelenerek minimum bütçe ile maksimum verim almanız sağlanır. Ziyaretçi davranışları ve hangi anahtar kelimeler üzerinden satışların gerçekleştiği analiz edilerek, doğru anahtar kelimeler üzerine yoğunlaşır ve bütçeniz düzenli olarak kontrol edilir. Kısacası, anahtar kelimelerinizde data etkili ve etkileşim odaklı düzenlemeler yapılarak, minimum maliyetler ile iyi sıralamalar almanız sağlanır.
 

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.