Arama Motoru Optimizasyonu

Doğru analiz ve stratejik planlama ile ay ve ay sizlere yükselme garantisi ve kalıcı sonuçlar sunuyoruz

SEO, İngilizce’de “Search Engine Optimization” kelimelerinin kısaltılmış halidir. Dilimizde “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak isimlendirilmiştir. Kullanıcılara yaptıkları aramalara yönelik en alakalı ve en doğru sonuçları ulaştırmayı hedefleyen Google’ın ve diğer büyük arama motorlarının, sıralama kriterlerini etkin biçimde öğrenerek, gerekli teknik düzenlemelerin yapılmasına SEO denilmektedir.

SEO, arama motorlarında her zaman bulunabilmek adına yapılan düzenlemelerin ve bu düzenlemelerle birlikte gerçekleştirilen optimizasyon işlemleridir. Yapılan bu işlemler site içi ve site dışı olarak iki farklı şekilde sınıflandırılmaktadır. Ayrıca, arama motorları sonuçlarında üst sıralarda yer almanız için, sadece iyi içeriğe değil aynı zamanda  sitenizin de son teknolojiler ile geliştirilmiş olması gerekmektedir.

SEO, dijital pazarlamanın en fazla üne sahip olan ve yüksek getiri sağlayan pazarlama stratejisidir. Bu nedenle, kısa sürede birinci sıraya kadar yükseleceğinizi iddia eden firmalara itibar etmeyiniz. Ayrıca, bir şirketin tek başına, bir hiçbir takım çalışması olmadan ve sadece reklamlara ödeme yaparak bir noktaya gelebilmesi maalesef mümkün değildir. SEO, İçerik üretimi, teknik düzenlemeler, bağlantı/bahsedilme iyileştirmeleri gibi takım çalışmasına dayalı ve sürekli devam edilmesi gereken kolektif bir hizmet biçimidir.

Her markanın önceliklerinin ve ihtiyaçlarının farklı olduğunu düşünürsek, tek tip bir SEO analiz sürecinden bahsedemeyiz. Dünyaca ünlü optimizasyon kaynaklarından MOZ, Magestic SEO ve Ahref partnerliklerimiz ile bizler, doğru analiz ve stratejik planlama ile ay ve ay sizlere yükselme garantisi ve kalıcı sonuçlar sunuyoruz. Bu işlemleri yaparken çalışmalarımızı fizibilite, araştırma, danışmanlık, ölçümleme olarak dört başlıkta sınıflandırıyoruz. Daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
 

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.