Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Belki de internet ortamında video ya da fotoğraf paylaşımı yapılabilen ilk sosyal medya platformlarından olan Facebook, uzun yıllardan beri milyonlarca üyesi ile hizmet sunuyor. Yakın ya da uzak çevremizde yaşayan ve yıllardır hiç görmediğimiz arkadaşlarımızı da bulmamızı sağlayan Facebook’ta bazı zamanlar için ara verme isteği oluşabilmektedir. Hesaplarını tamamen kapatmak yerine biraz ara vermek isteyen kişiler için sunulmuş olan facebook hesap dondurma işlemi, kısa ve kolay şekilde gerçekleştirilebilmektedir.


Facebook Hesap Dondurma İşlemi İçin Yapılması Gerekenler
 

Bir hafta, bir ay ya da birkaç yıllığına hesabınızı kapatabilecek olduğunuz dondurma işlemi için şu adımları izlemeniz gerekmektedir:

● Facebook hesabınıza giriş yapın.
● Oradan ana sayfanın en sağ köşesinde yer alan ok işaretine gelin.
● Ardından Ayarlar sekmesine giriş yapın.
● Açılan sayfa üzerinde yer alan Hesabını Yönet sekmesinin sağ tarafında bulunan Düzenle kısmına gelin.
● Karşımıza çıkan sayfanın altındaki mavi yazı ile görülen Hesabını dondur yazısına gelin ve son olarak neden dondurmak istediğiniz belirten yazılara işaret bırakıp dondur sekmesine tıklayın.


Dondurma İşlemi Sonrası Hesabım Gözükür Mü?
 

Genel olarak Facebook kullanan çoğu kullanıcılar, hesaplarını dondurduktan sonra bir daha tamamen giriş yapamayacağını düşünür. Ancak bu düşünce yanlış olmakta ve kişiler, hesap dondurma işlemi sonrasında şifre ve kullanıcı adı ile sorunsuz olarak giriş yapabilmektedir. Ancak hesabın dondurulmuş olduğu süre boyunca arkadaşlar dışında farklı kişiler tarafınca gözükmesi mümkün değildir. Yalnızca arkadaş listenizdeki kişiler, hesabınızı görebilmektedir. Ancak arama yapılması durumunda, isim ve hesabınız bu aramalarda gözükmemektedir. Ayrıca profilinizdeki fotoğraf ya da videolar, hesabınıza yeniden giriş yaptığınız takdirde, sorunsuz olarak görünebilmektedir.


Hesap Dondurma Sonucunda Messenger Hesabıma Ne Olur?
 

Akıllı mobil cihazlar üzerinden Facebook’ta arkadaşlarınız ile yazılı olarak sohbet etmeniz ve görüntülü iletişim kurabilmenizi sağlayan Messenger uygulaması, facebook hesap dondurma işlemi sonrasında aktif kalmaktadır. Facebook hesabı dondurma işleminin dışında, Messenger hesabınıza dondurmanız gerekmektedir. Ancak Messenger hesabından sohbet etmek ama Facebook hesabının kapalı olmasını isteyenler, Facebook hesabı donmuş olsa bile sorunsuz olarak Messenger üzerinden arkadaşları ya da yeni kişiler ile sohbet edebilmektedir.

 

Facebook'a ulaşmak için tıklayın.
 
 

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.