Facebook Messengerda Yapılabilecekler

Facebook Messengerda Yapılabilecekler

Facebook mobil uygulamasından çok daha sonra hayatımıza giren Facebook Messenger, şimdilerde Facebook’u geride bırakmış durumda. Yalnızca iletişim için ortaya çıkan bu uygulama üzerinden artık pek çok şey yapılabiliyor. Mobil cihazlar için büyük bir kolaylık olarak değerlendirilen Facebook Messenger, çeşitli özellikleri ile dikkat çekiyor. Ancak bu özelliklerin aktif şekilde kullanılabilmesi için, uygulamanın mobil cihaza indirilmesi gerekiyor. İndirme işlemi ise, mağazalardan birkaç dakika içinde gerçekleştirilebiliyor.

Facebook Messengerda yapılabileceklerin başında, Android cihazlar için, “Fotoğraf Büyüsü          “ özelliği geliyor. Bu özellik ile fotoğrafı olan arkadaşlarınıza doğrudan fotoğraf gönderimi yapabilirsiniz. Zamanla İOS cihazlara da gelmesi beklenen bu özellik iki taraflı olarak kullanılabiliyor. Bunun gibi, müzik paylaşımı da mümkün. Spotify ile Messenger üzerinden kişiye veya gruba özel müzik paylaşımı yapılabiliyor. Bunun için Spotify uygulamasının da cihazla yüklü olması şart.

Facebook Messenger Özellikleri

Eğlenceli bir sohbet için, kişi isimleri ve konuşma renkleri ile oynayabilirsiniz. Böylece daha keyifli bir sohbet yapmanız mümkün olacak ve konuştukça konuşmak isteyeceksiniz! Yanı sıra, belki de Messenger’da en çok ihtiyaç duyulan özellik olan gizli ya da filtreli mesajları görmek de mümkün. Bunun için Menü > Kişiler > Mesaj istekleri >Filtrelenmiş yolu takip edilmeli. Bu özellik ile sizin arzu etmediğiniz kişiler mesajlarınızı göremiyor.

Whatsapp’ı popüler hale getiren özelliklerden biri olan konum atma özelliği artık Facebook Messenger’de de var. Bu sayede dilediğinizde arkadaşlarınıza konumunuzu göndererek size kısa zamanda ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Sohbet sayfasında sağ altta bulunan adres ikonu ile saniyeler içinde konum gönderilebiliyor.

Eğer siz de sohbet esnasında farklı GIFler, emojiler ya da çıkartmalar kullanmayı sevenlerdenseniz, Facebook Messenger tam size göre. Çünkü istek dahilinde olduğundan daha fazla çıkartma ve emoji ekleyebilirsiniz. Bu eklenen içerikleri sohbetlerinizde sorunsuzca kullanabilir ve kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz. Bunlar dışında Spotify gibi uygulamaları da ortak olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca güncel haber kaynaklarını da kişisel Messenger’ınıza ekleyebilirsiniz.

Facebook Messenger üzerinden, aldığınız yahut gönderdiğiniz fotoğraflar üzerinde oynama da yapabilirsiniz. Bunun için dağ ve güneş ikonuna tıklamanız yeterli. Bu uygulama ile komik capsler yapıp arkadaşlarınızı güldürebilir, resim üzerine arzu ettiğiniz yazıları ekleyebilirsiniz.

Hepsinin dışında, Messenger’den gelen bildirimleri sessize almak da mümkün. Bunun için zaman aralığını kendiniz belirleyebilirsiniz. Bildirim sesleri 15 dakikadan kişisel belirlenen bir süreye kadar sessize alınabiliyor. Ayrıca istediğiniz zaman görüntülü sohbet için de Messenger’i kullanabiliyorsunuz.

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.