Facebookta Dikkat Çekmek İçin Ne Yapılır?

Facebookta Dikkat Çekmek İçin Ne Yapılır?

Hayatımızın bir parçası haline gelmiş olan Facebook, kişiler tarafından farklı amaçlar için kullanılıyor. Bazı kişiler yalnızca çevreleri ile iletişim kurarken, bazıları yeni arkadaşlıklar kurmak istiyor. Aynı zamanda popüler olmak isteyen de pek çok kişi mevcut. Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın, dikkat çekmek başlıca neden. Çünkü kişiler artık sosyal medyayı hayatlarının vazgeçilmezlerinden biri olmuş durumda.

Oldukça kısa zamanda, olabildiğince fazla kişiye ulaşmayı sağlayan Facebook, esasında iletişim ve etkileşim için en iyi seçeneklerin başında gelir. yazılan durum iletileri aynı anda pek çok kişi tarafından görülebilir. Buna ek olarak hem durum yazısı, hem fotoğraf hem de video paylaşımı konusunda olanak tanınması, kısacası çok yönlü olması da sitenin tercih nedenlerindendir. Son derece yaygın bir şekilde dünyada olduğu gibi ülkemizde de kullanılan Facebook’ta dikkat çekmek için ne yapılır?

Facebook’ta Dikkat Çekici Yöntemler

Yakın çevremiz ve yeni tanıştığımız kişilerin takibinin devamı için öncelikli olarak karamsar cümlelerden, iç karartıcı durum iletilerinden uzak durmak ve mümkünse eğlenceli olmak altın kuraldır. Oldukça sorun mevcut olan ülkemizde, insanlar sosyal medyayı biraz da kafa dağıtmak için kullandıkları için, eğlenceli durumlara daha fazla dikkat ederler. Ancak insan her zaman aynı duyguda değildir. Kimi zaman kendimizi mutsuz ya da yalnız hissettiğimiz de olur. Bu gibi zamanlarda okuyanı ya da göreni etkileyecek içerikler de beğeni sayısını artıracaktır.

Güncellik, Facebook’ta da diğer sosyal medya ağlarında olduğu gibi oldukça önemlidir. Güncel olaylar ile ilgili bilgi verici içeriklerin paylaşılması, gündemdeki konulara ilişkin yorumlar yapılması oldukça dikkat çekici olacaktır. Aynı zamanda özel günlerin unutulmaması ve bu gibi günlerde ilgi çekici iletiler yazılması ya da fotoğraflar paylaşılması da önemlidir. Güncellik ve tazelik, daha fazla kişinin size ulaşmasını ve takipte kalmasını sağlayacaktır.

Her ne kadar Facebook uzun uzun yazılacak iletilere imkan verse de, bu çok sık tercih edilmemelidir. Olabildiğince kısa ancak anlamı derin cümleler anında dikkat çekecektir. Uzun cümleler henüz konuya giriş yapmadan sıkıcı bir izlenim vermektedir. Unutmayın, sosyal medyada hiç kimsenin sayfalarca yazı okumaya vakti yok!

Bunlara ek olarak söylenebilecek bir başka ipucu da, etkileşimin fazla olduğu zamanlarda ya da hiç olmadığı zamanlarda paylaşım yapma hatasına düşülmemesi gerektiğidir. Çok yoğun şekilde ana sayfa akıyor ise, durum güncellemeniz büyük olasılıkla gözden kaçacaktır. Paylaşım için akşam saatleri daha uygun olabilir.

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.