Flickr.com Nedir? Nasıl Kullanılır?

Flickr.com Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnternet kullanıcılarının ücretsiz bir şekilde videolarını ya da fotoğraflarını saklayabileceği bir imkan sunan bu platform, flickr olarak bilinmektedir. Projesi 2004 yılına kadar dayanan bu sistem, Yahoo tarafından tüm hakları alındıktan sonra hayata geçti ve gelişimini her geçen gün daha fazla sürdürerek, flickr kullanımı konusunda kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Bu özel web servisi şu an için günümüzde yaklaşık olarak 90 milyon kadar kullanıcıya sahiptir. Günlük olarak ise yaklaşık 3,5 milyon kadar insan devamlı biçimde giriş yapıyor ve kullanıyor. Oldukça zengin bir seçenek imkanı sağlayan ve kullanışlı ara yüzü sayesinde, değişik fotoğraf ve videoların kolaylıkla saklanmasına imkan tanıyan flickr nedir sorusu içinse; özel bir kayıt sistemi sağlayan web sitesi olarak tabir edilebilir.


Flickr Nasıl Kullanılır?
 

Flickr web sistemini kullanmak için ilk olarak üyelik işlemini yapmanız gerekmektedir. Üstelik hem masaüstü versiyon hem de mobil üzerinden gerçekleştirilen üyelik için, kayıt kısmına girmek suretiyle gerekli olan prosedürleri geçmeniz yeterlidir. Eğer daha önceden açtığınız ve kullandığınız bir Yahoo hesabınız var ise, o zaman doğrudan flickr kullanımı için hemen giriş yapabilirsiniz. Üstelik flickr daha birçok zengin seçeneği kullanıcılarına sunuyor. Ayrıca sisteme giriş yaptığınız anda arkadaşlarınızla iletişim kurabilir, video ya da fotoğraf paylaşımı gibi seçenekleri değerlendirme şansını elde edebilirsiniz. Resim veya video dosyalarınızı oldukça geniş bir depolama imkanı sunan bu sistem, gerekli kayıt işlemlerini gerçekleştirdikten sonra rahatça kullanılabilmektedir.


Flickr Sayesinde Düzenli Bir Kullanım Şansı Elde Edebilirsiniz
 

Flickr bünyesinde etiketleme sistemi bulunmaktadır. Bu şekilde video ya da fotoğraflarınızı kategorize edebilir ve kullanmak istediğinizde, rahatlıkla belirli sıralamaya göre bulma şansını elde edebilirsiniz. Bu şekilde dosyalarınızı ve albümlerinizi organize edebilir, dilediğiniz zaman vakit kaybetmeden arzu ettiğiniz tüm detayları arşiviniz üzerinden ulaşabilirsiniz. Genel açıdan bakıldığında flickr nedir sorusu için tüm resim ve videoların geniş bir depolama alanı içerisinde saklanırken, aynı zamanda bu dosyaların paylaşımını da gerçekleştirme şansı veren özel bir web sitesi olarak dile getirebilir. Üstelik bunu IOS ya da android sistemi üzerinden rahatlıkla kullanma şansını da yakalayabilirsiniz.

 

Flickr.com'a ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.
 

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.