Google Adwords İçin 3 Yeni Cihazlar Arası İlişkilendirme Raporu Yayınlandı

Google Adwords İçin 3 Yeni Cihazlar Arası İlişkilendirme Raporu Yayınlandı

Cihazlar arası dönüştürme verilerini temel alarak, yeni raporlar dönüşüm yollarında cihazın etkisini gösteriyor.

 

Google, cihazlar arası aktiviteyle ilgili üç yeni rapor çıkartıyor. AdWords’te Araçlar menüsü altındaki İlişkilendirme sekmesi de yeniden düzenlendi.

 

Bir Google/Ipsos araştırmasına göre, ABD’de her on çevrimiçi dönüşümden altısı bir cihazda başlayıp başka bir cihazda sonlanıyor. Yeni raporlar pazarlamacılara cihazlar arası dönüşüm yollarını izlemekte yardımcı oluyor, birden fazla cihazdan yapılan reklam tıklamaları da artık daha kolay takip edilebiliyor.

 

Yeni cihazlar arası raporlarda şu bilgiler veriliyor:

 

  • Cihazlar: Hesabınızdaki cihazlar arası aktivitenin genel görünümü.
  • Yardımcı Cihazlar: Her cihaz tipinden (mobil, tablet, masaüstü) destek seviyelerini gösteriyor.
  • Cihaz yolları: Dönüşümden önce birden fazla cihaz kullanan ziyaretçiler için en fazla kullanılan dönüşüm yolları.

 


 

Yukarıdaki ekran görüntüsünde mevcut dönüşümün, yol ve tıklama analiz raporlarının artık İlişkilendirme raporlama menüsünde kendi bölümlerinde gösterildiklerini fark edeceksiniz. Yeni raporlar ve yerleşim gelecek haftalarda yayında olacak.

 

Bu duyuruyla, Google aynı zamanda ABD, Japonya, Almanya ve İngiltere’deki arama kampanyaları için cihazlar arası dönüşüm aktivitesi ölçütlerini de yayınladı.

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.