Illüstratör Programı Ne İşe Yarar? Dersleri Nelerdir?

Illüstratör Programı Ne İşe Yarar? Dersleri Nelerdir?

Artık birçok şey bilgisayar aracılığı ile yapılmaktadır. Bu durum her sektörü olumlu bir biçimde etkilemiştir. Tercih edilen programlardan birisi ise İllüstratör ismi verilen yazılımdır. Illüstratör programı ne işe yarar? Dersleri nelerdir gibi sorular, ilk defa bu programı duyan kişilerin sorduğu sorular arasında yer alır. Adobe tarafından geliştirilmiş olan program, 20 seneden beri birçok kişinin vazgeçemediği bir program olmuştur. Temel görevi ise vektörel adı verilen çizimler yapmaktır.


Illüstratör Ne İşe Yarar?


Adobe Illustratör, birçok değişik alanda kullanılan bir programdır. Çünkü bu sektörde her hangi bir sınır söz konusu değildir. Logo yapımında bu program çok rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Bunun yanı sıra birçok karikatürün, mevcut yazılım ile tasarlandığını belirtmek gerekiyor. Bir diğer kullanım alanı ise kara kalem ile yapılan çalışmalardır. Hatta kişi kartvizitler, davetiye ve web sayfaların ara yüzleri bile bu program sayesinde çok kolay bir biçimde halledilebilmektedir. Illüstratör programı ne işe yarar? Dersleri nelerdir sorusu, bu açıklama ile cevabını da bulmaktadır.

Illüstratör Programının Özellikleri Nelerdir?

Programın çok farklı alanlarda kullanılması, akla photoshop yöntemini getirmektedir. Hatta birçok kişi bu program ile photoshop arasında ne tür farkların olduğunu merak etmektedir. Bundan dolayı programın özeliklerine bakmak ve photoshop ile olan farklarını açık bir şekilde ifade etmek gerekiyor;

 • Pikseli esas alarak kullanan bir programdır
 • Genellikle vektörel desenler adı verilen görseller için tercih edilir
 • Logo çalışmalarının büyük bir bölümü bu program ile yapılır
 • Bu yöntem ile çizilen grafikler üzerinde oynamak yapmak mümkündür
 • Şekil değişiklikleri çok rahat bir biçimde yapılabilmektedir.
 • Ayrıca renklerin farklılaştırılması gibi bir özelliğe de sahiptir.
 • Kullanımı kolaydır
 • Birçok değişik alanda, reklamcılar ve yazılımcılar tarafından çok sık bir biçimde kullanılmaktadır.
 • Kartvizitler, şirket logolar, düğünlerdeki davetiyeler, karikatürler, genellikle bu program ile tasarlanır ve çok büyük ilgi görür.

Illüstratör programı ne işe yarar? Dersleri nelerdir noktasında, programı kullanmadan önce birkaç tane eğitici video izlemede fayda vardır.


Ekran Görüntüleri:
 

 

YORUM YAP

 • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
  İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.