Instagram Storylerine Müzik Nasıl Eklenir

Instagram Storylerine Müzik Nasıl Eklenir

İnstagram hikayenizi oluştururken bunun daha ilgi çekici ve kayda değer olmasını istiyorsanız, o zaman artık müzik de ekleyebilirsiniz. Bilindiği üzere son dönemlerde instagram diğer sosyal medya hesaplarına göre çok daha fazla kullanılıyor. Özellikle hikaye bölümü çıktığı günden bu yana, paylaşılmak istenen farklı durumlar bu şekilde daha fazla insana ulaşmaktadır. Ancak durumu daha ilginç bir hale getirmek için ise artık hikayeler farklı müziklerle renklendirilebiliyor. İnstagram'ın yeni işlevi olarak ön plana çıkan hikaye üzerine müzik ekleme, instagram üzerinden 1000’e yakın müzik arasından bir seçim yapma şansını sunmaktadır. Bu şekilde hikayenizin ana temasını bağlı olarak güzel bir tercih yapabilir, tanınmış şarkılardan birini seçerek özel bir ekleme yapabilirsiniz.


İnstagram Storyleri İçin Müzik Ekleme
 

Video ya da fotoğraftan oluşan hikayelerinize güzel bir müzik eklemek istiyorsanız üzerine dokunarak etiket eklemesi yapın. Ardından bir müzik simgesi sizi karşılayacak. Bu simgeye tıklamak suretiyle birbirinden farklı müzik seçeneği görebilirsiniz. Beğendiğiniz ve aradığınız şarkıların türüne, ismine ve ruh halime bağlı olarak arama yaptırabilir, en popüler şarkılardan birini seçerek instagram hikayesi üzerine güzel bir müzik ekleyebilirsiniz. Üstelik tercih edilen şarkıyı dinleyebilir, şarkının farklı bölümlerinden arzu ettiğinizi de seçerek buna göre ekleme de yapabilirsiniz. Bu da paylaştığınız fotoğraf ya da videonuz ile müthiş bir uyum içerisine girmesine olanak veriyor. Kişisel zevklere bağlı olarak çok fazla şarkı içerisinden her daim farklı bir seçenek sizlere sunulmuş durumdadır.


Detaylı Olarak Şarkının Bilgilerini De Verebilirsiniz
 

Adım adım bu aşamaları gerçekleştirdikten sonra fotoğraf ya da videonuzun üzerine tıklayan kişiler, aynı zamanda şarkıyı dinleyecek ve şarkıcı ile şarkının yazdığı bir etiketi de görecekler. Üstelik arzu ettiğiniz zamanlarda videodan önce de müzik kısmına girebilir ve instagram hikayesi üzerinde kullanacağınız tercihi yapabilirsiniz. Kamera üzerinden kayıt düğmesinin altında bulunan müzik seçeneğinin içerisinden keyifli bir seçim gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede müzik arka planda çalmaya devam ederken siz videonuzu rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Bu seçenekler arasından öncelik tercihi size kalmış durumdadır. Sonuçta güzel bir video ve fotoğraf ile birlikte, bütünlük sağlayacak en doğru müziği seçme şansı farklı alternatifler eşliğinde sunuluyor.

 

Sosyal medya ile ilgili diğer tüm makalelerimize ulaşmak için, sosyal medya bağlantısına tıklayabilirsiniz.
 

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.