Instagram Tv (Igtv) Nedir?

Instagram Tv (Igtv) Nedir?

Her geçen gün kendisini geliştirmeye devam eden ve sosyal medya üzerinde liderliği eline almaya başlayan Instagram, şimdi instagram tv ile YouTube’a rakip olmaya hazırlanıyor. Kullanıcılarına sürekli farklı deneyimler yaşatan ve fotoğraf ile videoların sayısız insanla paylaşılmasına olanak tanıyan instagram, igtv ile artık çok daha farklı kullanım şansı veriyor. Özellikle video içerik ve hikaye konusunda instagram belirli bir süre kısıtlaması veriyordu. Bu konuda hikayeler için 15 saniye, videolar adına ise 1 dakika gibi bir süre belirlenmiş durumdaydı. Ancak artık bu yeni nesil TV seçeneği sayesinde, kullanıcılar uzun süreli video içerik üreterek kanallarına yükleyebilir; aynı zamanda güzel kazançlar elde etme şansını yakalayabilir.


Instagram İgtv Özellikleri
 

Yaklaşık olarak 1 saate kadar video içerik üretim yükleme imkanı veren igtv, bunu şu an dikey format seçeneği dahilinde sunuyor. Ayrıca instagram üzerinden sadece kişisel hesaplardaki insanların değil, aynı zamanda hesabı gizli olmayan tüm kullanıcıların videolarını da izleme imkanı vermektedir. Özellikle instagram üzerindeki hikaye ve videolar belli bir zaman sonra silinip gidiyordu. Fakat artık en fazla 1 saate kadar yüklenmiş olan videolar, kullanıcı silmeye karar vermediği sürece aktif olarak instagram hesabı üzerinde durmaktadır. Tıpkı video kanalında olduğu gibi aynı şekilde kanal üzerinden abone elde etme şansı yakalanabilmekte, farklı kişiler takip edilebilmektedir. Bu sayede farklı insanların hazırlıkları videoları görebilir, aynı zamanda kendi hazırladığınız videoların da başkalarının görmesine olanak tanıyabilir, kazanç elde edebilirsiniz.


Instagram TV Nasıl Kullanılır
 

Artık İnstagram üzerinden daha kaliteli ve bilgi verici videolar hazırlayarak sayısız insana ulaşma şansı elde edilebilmektedir. Bütün bu olanakları gerçekleştirmek için öncelik olarak ise instagram tv mobil uygulamasını cihazınıza yüklemeniz gerekir. Link üzerinden hem IOS hem de Android seçeneği adına indirme işlemini gerçekleştirerek, hemen açtınız hesap üzerinden instagram aracılığıyla videolarınızı yüklemeye başlayabilirsiniz. Bu şekilde kendi instagram hesabınız üzerinden bağlantı kurmak suretiyle, aynı kullanıcı ismi ile bu TV bölümünü değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Tabii ister kendi aynı instagram hesabınız üzerinden devam edebilir, dilerseniz farklı bir hesap açma şansını da kullanabilirsiniz.
 

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.