Instagram'a Bilgisayardan Programsız Nasıl Fotoğraf ve Video Yüklenir?

Instagram'a Bilgisayardan Programsız Nasıl Fotoğraf ve Video Yüklenir?

Fotoğraf paylaşım uygulaması olan ve oldukça basit kullanıma sahip Instagram, genel olarak mobil kullanıcı kitlesini hedeflemektedir. Bu sebeple çoğu işlemler, ancak mobil uygulamasını kullanarak yapılabilmektedir. Sanılanın aksine Instagram'a çeşitli yollarla fotoğraf ve video yüklemek mümkün. Bunun en basit yolu ise, gündelik hayatta sıkça kullandığımız internet tarayıcısı olan Chrome ile çok basit bir şekilde mümkün.

Instagram'a Chrome tarayıcısından açın ve hesabınıza giriş yapın. Daha sonra klavyeden F12 tuşuna basın. Bu paneli, web tasarımcılar, tasarım sorunlarını ve değişiklik önizlemelerini görmek amacıyla sıkça kullanmaktadır ve aşinadır. Eğer ilk kez bu paneli açıyorsanız, Chrome'da varsayılan olarak ekranın sağ tarafından açılacaktır.

Yukarıdaki görselde kırmızıyla işaretlenmiş soldan 2. butona tıkladığınızda görünüm değişecektir. Bu buton, web sayfasının mobil cihazlarda nasıl görüntüleceğini gösteren oldukça kullanışlı bir butondur. Chrome'un bu özelliğini kullanarak, sanki bir mobil cihazdan Instagram'a giriyormuş gibi web sayfasını görüntüleyeceğiz.

Üst paneldeki en sol butona tıklayarak cihaz seçimini yapmamız gerekir. Fakat bazı cihazların yüksekliği bazen ekrana sığmama gibi durumlardan sebep panelin altında kalabilmektedir. O yüzden kendi çözünürlüğümüzü kendimi belirlemek amacıyla sol ens üst butona tıkladığımızda seçeneklerden Responsive seçeneğini seçiyoruz. Hemen sağında bulunan genişlik ve yükseklik değerlerinden, genişliğini 320 olarak giriyoruz. Bu bize Instagram'ı düşük çözünürlüklü görme imkanı sağlayacak. Tüm bunlardan sonra sayfayı Ctrl+F5 ile yenileyin ve sayfa tekrar açılsın.

Yukarıdaki görselde görüldüğü üzere artık resim ve video yükleme paneli gelmiş bulunmaktadır. Ortadaki butona tıklayarak mobilden nasıl yüklüyorsanız artık rahatlıkla bilgisayardan programsız instagrama video yükleyebilirsiniz. Chrome'un bu özelliği bizi ekstra uğraşlardan kurtarmaktadır.

Not: Mozilla Firefox'da denediğimde maalesef bu durum gerçekleşmediği için yazıya dahil etmedim. Dilerseniz siz de diğer tarayıcılarda deneyerek aşağıdaki yorum bölümünden bizlere bilgi verebilirsiniz.

Bu makalemiz de ilginizi çekebilir: Instagram Storylerine Müzik Nasıl Eklenir?

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.