İnstagramdaki Yenilikler Neler?

İnstagramdaki Yenilikler Neler?

Hayatımızda kısa zamanda genişçe bir yer edinen sosyal medya ağlarının başında İnstagram geliyor. Gün geçtikçe yeni özellikler eklenmesi ise, uygulamayı çok daha vazgeçilmez kılıyor. Fotoğraf v video yükleme işlemlerinin yalnızca mobil cihazlardan yapılıyor olması da pek çok kişi için büyük kolaylık anlamına geliyor. Çünkü artık pek çok kişinin masaüstü bilgisayar karşısında harcayacak saatleri yok. Bu da mobil uygulamaların yıldızının parlamasına yol açıyor. Bunlar arasında İnstagram, özellikle görsel ağırlıklı bir mecra olması ile diğerlerinden ayrılıyor. Hesap ayarlarının kişisel olarak ayarlanabilmesi de önemli bir detay.

İnstagram, çok sık güncelleme gelen uygulamalardan bir tanesi. En son geçtiğimiz aylarda bilindiği gibi hikaye özelliği gelmişti. Bu da bir başka sosyal medya ağının temel özelliği idi. Artık fotoğraf atmak yerine, kişiler bulundukları anın fotoğrafını veya videosunu anında takipçileri ile paylaşabiliyor. Bu bölüm dahilinde kısa video çekmek de mümkün. Video ve fotoğrafların üzerine yazı yazmak, emoji koymak ya da farklı ifadeler eklemek de mümkün. Peki, bunun dışında İnstagramdaki yenilikler neler?

Renk Renk, Farklı Özellikli Filtreler!

Bir süre önce, bir güncelleme yapılarak gönderi ve fotoğrafların düzenlenebilmesi sağlanmıştı. Bu, hatalı yazılan gönderi metninin tamamen silinmesinin önüne geçmesi bakımından oldukça pratik. Aynı zamanda arzu edildiğinde defalarca yeniden düzenleme olanağı da mevcut. Bunun yanında, en son İnstagram yeniliği olarak ifade dilebilecek güncelleme, filtreler. Diğer ağlardan kopyalanan bu özellikler tepki toplasa da, kullanımına hemen başlanmış gibi görünüyor. İnstagram’ın çok beğenilen Boomerang özelliği de bu filtreler ile kullanılabiliyor. Video fotoğraf gibi etkinliklerde de bu filtreler aktif ve hareketli. Şimdilik kısıtlı sayıda olsa da, yapılacak yeni güncelleme ile, yeni filtrelerin eklenmesi de bekleniyor. 

İnstagram güncellemesi ile, artık kullanıcılar arama butonuna isim yazarak takipçi araması da yapabiliyor. Aynı şekilde her kullanıcı kendi takip ettiği kişilere de bu arama bölümü sayesinde kolayca ulaşabiliyor. Aynı zamanda son güncelleme ile farklı dillerdeki fotoğraf metinleri tek dokunuşla Türkçeye tercüme edilebiliyor. Tam anlamıyla bir tercüme olmasa da, yazılanlar hakkında akıl yürütmeye yetecek kadar çeviri yapılması sağlanıyor.

Bunların yanı sıra, eklediğiniz fotoğrafı beğenen kişilerin görüntülendiği sayfada, bu kişilerin fotoğrafları hoş bir tasarım ile sunuluyor. Ayrıca sık sık güncelleme yapılması ile İnstagram’ın farklı bir boyut kazanacağı da düşünülüyor. Diğer bazı sosyal medya ağlarında olduğu gibi Messenger – pratik mesajlaşma özelliği getirilip getirilmeyeceği de konuşuluyor.  

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.