İnternet Pazarlama Danışmanı Nedir?

İnternet Pazarlama Danışmanı Nedir?

Önemli terimler arasında yer edinen pazarlama danışmanlığı, online sistemler arasında önemli mekanizmalara sahip işlevi barındırmaktadır. Genel anlamda bakıldığında ise internet pazarlama danışmanlığı nedir sorusuna verilebilecek önemli yanıtların olduğunu söyleyebiliriz.

İnternet pazarlama danışmanlığı, döneme uygun ve paralel olarak, pazarlama alanına ihtiyacı olan kurum ya da kuruluşlara, gerekli desteğin sağlanmasına yönelik bir hizmet olmaktadır. Bu hizmet stratejik gelişme dahil olmak üzere, ihtiyaç duyulan temel gelişme hedeflerinin sağlanmasına olanak verdiğini de ifade edebiliriz. Ayrıca pazarlama danışmanlığı çerçevesinde;

 • Çalışma prensiplerinin geliştirilmesi,
 • Daha iyi temsil edilme ve tanınabilirlik ölçütlerinin sağlanması,
 • Müşteriye doğru hitap biçimleri,
 • Toplantılar, düzenlemeler, çizelgeler, stratejilerin geliştirilmesi

Gibi hizmetleri de barındırmaktadır. Burada genel anlamda pazarlama konusunda bilgi imkanının sağlanarak, istenilen gelişimin en etkin yapıda sağlanarak temellerinin atılmasının sağlanması durumu olmaktadır.

Pazarlama Danışmanlığının Ne Gibi Katkıları Olabilir?

İnternet pazarlama danışmanlığı, pazarlama sektöründe öne geçmek isteyen ve rakiplerine göre bir tık önde olmayı hedefleyenlerin yararlanabileceği bir sektör olmaktadır. Burada özel bir hizmet söz konusudur ve özel hizmet olduğu içinde marka-ürün ya da şahıs üzerinde pazarlamada ön plana çıkma yetkinliğinin kazandırılmasının amaçlandırılması olmaktadır. Yani temel anlamda mevcut olan pazarlama tekniklerinin en iyi boyutlara ulaştırılmasındaki beceriklilik hali olmasıdır. Bu durumda pazarlama danışmanlığı, pazarlama konusunda ihtiyacı olan firma ya da markalar için;

 • Hedef kitlesi ile uyumunu saptar, eksiklikleri giderir ve doğru iletişim yollarını sunar,
 • Pazarlama için tüm koşulların elverişli olup olmadığının ayarlanmasına öncülük eder,
 • Var olan hizmet ya da ürünün, kullanıcıların taleplerine göre uygun olup olmadığını da tespit etmektedir,
 • Ambalajlama ürünleri, fiyatın diğer sektörlerdeki durumuna uygun olup olmadığına bakmaktadır,
 • Dağıtım kanalları ne durumda, doğru anlaşmalar sağlanmış mı, anlaşma yapılan aracılar ne gibi yetkinliklere sahip,
 • Yeterli düzeyde satış imkanları sağlanabiliniyor mu, reklam durumları nasıl, tanıtım konusunda yetkinlik sağlanıyor mu

Gibi tüm yapılanmalara hakim olan hizmet alanı olmaktadır. Buradaki temel işlev, daha iyi pazarlama planlamaların sağlanması ve pazarlama kavramına uygun düşen her bir diğer kavramında ele alınmasıdır.

YORUM YAP

 • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
  İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.