İnternetten Alışveriş Yapacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

İnternetten Alışveriş Yapacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

İnternetten alışveriş, internet altyapısının gelişmesi ve elektronik cihazların görece ucuzlaması sonucu internete erişimin yaygınlaşması ile her yıl giderek daha büyük bir pazar payına ulaşmaktadır. Tüketimin hızlanması için internetin hızından daha uygun bir aracı düşünülemez. Ama bu hızın getirdiği bazı tehlikeler de mevcut. Kişisel bilgilerin güvenliği ve aldığınız ürünün istediğiniz, ihtiyacınız olan ürün olması iki önemli husus. İnternetten alışverişte dikkat edilecek hususları basitçe şu şekilde sıralayabiliriz: Alışveriş sitelerini daima internet tarayıcınızın gizli penceresinde açın. Bu hem şifrelerinizin kayıt kullandığınız cihazda kayıt altına alınmaması için basit bir önlem sağlarken hem de alışveriş sitelerinin “tracking” özelliklerini de engelleyerek sizin internet aktivitelerinize göre size öneri yapmasının ve böylece en ucuz, en uygun ürüne erişmek yerine daha pahalı ürünlere yönlendirilmenizin önüne geçer.


Garanti Şartlarını İncelemelisiniz!
 

Alışveriş sitelerinin garanti, ürün iadesi ve değiştirme koşullarını mutlaka araştırın. Bu sayede aldığınız ürünün iadesinde size para iadesi olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Farklı sitelerde 10 ila 30 güne kadar para iadesi sunulmaktadır. Ayrıca bazı alışveriş siteleri yine 10 güne kadar ürünü ücretsiz kullanıma sunmaktadır, bunlar genelde online ürünlerde veya elektronik cihazlarda geçerli olsa da sizi memnun kalmayacağınız bir ürünü satın almaktan kurtaracaktır. Gerek alışveriş sitesiyle ilgili gerekse de alacağınız ürünle ilgili kullanıcı yorumlarını okumayı ihmal etmeyin. İnternetten alışveriş sitelerinin ürünün orijinal sitesindeki satışından başka ne gibi hizmet avantajlar sunduğunu öğrenin, eğer bir avantaj yoksa ürünün orijinal sitesinden satın almak daha güvenli olacaktır.


Kredi Kartı Bilgilerinizi Koruyun!
 

Alışveriş sırasında kredi kartı bilgilerinizin gözlenmediğine, cihazda siteden kaynaklı veya daha öncesinde yerleşmiş virüs olmadığına emin olun. Kullanıcı yorumlarının güvenilirliğini farklı sitelerdeki yorumları karşılaştırarak yapmaya çalışın. Eğer yorumlar veya ürüne verilen puanlarda siteler arasında çok fazla fark varsa alacağınız ürünün özellikleriyle ilgili daha detaylı araştırmalar yapın. Elbette her şeyden önce internetten alışveriş yapmaya karar verdiğinizde ürünlerin  gerçek mağazalardaki fiyatlarına dair de bir araştırma yapın. İnternetten alışverişte ürünler büyük oranda daha ucuz olsa da aksi durumlarla da karşılaşabilirsiniz. Son olarak alacağınız ürüne karar vermiş durumdaysanız farklı alışveriş sitelerinin kampanya günlerini takip ederek daha ucuz alışveriş yapacağınız zamanı belirleyebilirsiniz.

 

Türkiye'de Satışa Yönelik Slogan Örnekleri makalemizi okumak için tıklayın.

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.