Kendi Mobil Uygulamamı Nasıl Yaparım?

Kendi Mobil Uygulamamı Nasıl Yaparım?

Genelde mobil uygulama yapmak, normal bir site kurma işlemi kadar karmaşık ya da maliyetli görülebilir. Fakat kişinin kendisinin yapabileceği ve bunun içinde düzenlenen bazı sistemler bulunmaktadır. Yani çeşitli yazılım şirketleri ile anlaşılmasına gerek kalınmadan ve çok büyük ödenekler ödenmeden, mobil uygulamayı kendinizde yapabilmektesiniz. Bunun içinde yazılım bilgisi ya da bunun gibi şeylerin bulunmadığını da söylemek mümkündür.

Kendi mobil uygulamanızı gerçekleştirmek için çeşitli paralar ödemenize ya da yazılım bilmenize gerek bulunmuyor. Bunun için kullanılabilecek ücretsiz sistemler bulunmaktadır. Bu sistemler üzerinde ziyaretçilerinizi için hoş bir mobil uygulama eklentisi kurmanız mümkündür. Rahatlıkla kendi zevkinize göre dilediğiniz gibi pek çok seçenek üzerinden mobil uygulamanızı oluşturabilir ve kullanıma açabilirsiniz.

Mobil Uygulama İçin Hangi Programları Kullanabilirim?

Kendi mobil uygulamamı nasıl yaparım ile ilgili olarak;

MobiRoller

Kullanım için izlenebilecek en temel noktalardan bir tanesi MobiRoller’dir. Android ya da iPhone için mobil uygulama geliştirmenize ve tasarımlamanıza imkan sağlıyor. Teknik bilgi ya da yazılıma gerek olmadan ya da çok karmaşık kodlamalara gerek kalmadan istediğiniz sonucu almanızı sağlamaktadır.

MobiRoller üzerinde sosyal ağlar ile bağlantı kurma, çeşitli desteklemeler, kullanıcılar için ilgili yönlendirmeler ya da diğer ihtiyaç olan etkenler bulunmaktadır.

Good Barber

Bir farklı mobil uygulama geliştirebileceğiniz platformlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Good Barber üzerinde, giriş kısımları, menüler, içerikler, sosyal medya eklentileri ve bunların mobil üzerinde görünümlerine kadar çeşitli olanakları bulunur. Genelde ikon düzenleme, bağlantı ayarları, çeşitli bölümlerde geçerlidir. Hem Andorid hem de iPhone için uygulama yapabilme imkanı bulunmaktadır. Ayrıca Fotoğraf, Video ya da Metinler alanları içinde çeşitli seçenekleri sunmakta ve düzenlemektedir.

Genel anlamda bakıldığında, tasarım için önemli olan kullanıcı dostu olmasına özen göstermektir. Kullanıcılar cep telefonları ile mobil sitenize girdiklerinde sizden beklentilerinizi almalıdırlar. Yukarıdaki uygulamalar bazı ücretlere tabii olarak geliştirilebilirdik özelliklerine göre talep edilebilmektedir.

Mobil cihazlar için yapılan uygulamanın aynı zamanda sade olması da çok önemlidir. Sade yapılanma, doğrudan kullanıcılara rahat bir kullanım alternatifi vererek güzel bir kullanım imkanı verecektir. Ayrıca sabit öğelerin düzenlenmesi ve iletişim kanallarının da uygulanması yine önemli olan etkenler arasındadır.

 

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.