Mockup Nedir? Mockup Nasıl Yapılır ? Örnek Psdler - Videolu Anlatım

Mockup Nedir? Mockup Nasıl Yapılır ? Örnek Psdler - Videolu Anlatım

Mockup Nedir?


Tasarımlarınızı en iyi şekilde sunmanız için son dönemlerde oldukça popüler olan Mockuplar ortaya çıkmıştır. Kartvizit, Broşür, katalog, kurumsal kimlik çalışmaları, araç giydirme, tabela, web site gibi bir çok tasarım çalışmasında Mockuplar kulanılmaktadır.

Mockup veya mock-up aslında tasarımcıların ürettikleri tasarımları daha modern şekilde sunmaları gereksiniminden ortaya çıkmıştır. İlk başta kartvizit , kurumsal kimlik çalışmalarında kullanılan Mockuplar şuanda tüm dijital çalışmalarda kullanılmaktadır. Mockup çalışmalarını Photoshop programını kullanarak kendinizde rahatça yapabilirsiniz.  Size bu yazımızda Mockup çalışmalarını nasıl yapabileceğinizi göstereceğiz ve piyasa da psd formatında dağıtılan hazır Mockupları inceleyeceğiz. Bu çalışmaları kendinizde arama motorları üzerinden arayarak bulabilirsiniz. Özellikle vektör sitelerinde bu çalışmalara oldukça fazla rastlayabilirsiniz.

 

Mockup Örnekleri Bulabilir miyim?

Mockup örneklerinden beslenerek kendinizi geliştirmek istiyorsanız bunun en iyi yolu Behance'yi incelemeniz. Hatta sayfanız yok ise kendinize Behance üzerinden hesap oluşturunuz. Burada ki hemen hemen tüm çalışmalar Mockup ile sunulmaktadır. Bu yüzden buradaki kategorilerden aramalar yaparak hayal dünyanızı daha da geliştirebilirsiniz. Behance.net'e girerek hemen Mockup çalışmalarını incelemeye başlayın.

 

Online Mockup Siteleri

Photoshop programı ile uğraşmamak istiyorsanız ve acil olarak online bir ortamda Mockup çalışması yapmak istiyorsanız bunu da yapabileceğiniz ortamlar var. Özellikle internet sitesi Mockup çalışmalarını oldukça güzel bir şekilde yapabilir görselleri ücretsiz olarak indirerek bir sunum haline getirebilirsiniz.
 Bu site sayesinde 20 saniyede istediğiniz Mockup çalışamalarını hazırlayabileceksiniz. Magicmockups.com sitesine girerek hemen sunumlarınızı hazırlayabilirsiniz. Kullanmakta zorluk çekerseniz soru sormaktan çekinmeyin. Yorum kısmında sorularınızı ve yorumlarınızı yapabilirsiniz.

 

Mockup Nasıl Yapılır ? Videolu Anlatım

Size video sitelerinden derlediğimiz Mockup anlatımlarını aşağıda listeledik. Bu videoları izleyerek Photoshop programı ile birbirinden harika sunumlar yapabilirsiniz.

 

Ücretsiz Mockup Çalışmaları

Ücretsiz hazır Mockup çalışmalarını görmek istiyorsanız özellikle freepik.com sitesini inceleyin. Bu sitede ücretsiz olarak Mockup çalışmalarını bulabilirsiniz. PSD formatında olan bu çalışmaları indirerek kendi Mockup çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz Mockup çalışmaları ;

Kurumsal Kimlik Mockup Çalışması

Ücretsiz Mockup Kurumsal Kimlik Çalışması #1
İndirmek İçin Tıklayınız.

T-Shirt Mockup Çalışması

Ücretsiz T-Shirt Mockup Psd Çalışması #2

İndirmek İçin Tıklayınız.

Ücretsiz Alışveriş Çantası Mockup Çalışması

Ücretsiz Alışveriş Çantası Mockup Çalışması #3
İndirmek İçin Tıklayınız.

Ücretsiz Karton Üstüne Baskılı Logo Mockup PSD
Ücretsiz Karton Üstüne Baskılı Logo Mockup PSD
İndirmek İçin Tıklayınız.

Web Siteleri İçin Mockup PSD
Web Siteleri İçin Mockup PSD
İndirmek İçin Tıklayınız.

aydın cevher / 05 Haziran 2018 14:27

Perde baskı işi ile uğraşıyorum Perde & Tül ile Alakalı mockup bulabilirmiyim ? Şimdiden Teşekkür ederim ilginiz için

Cevaplamak için tıklayınız.

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.