Pinterest.com Nedir? Nasıl Kullanılır?

Pinterest.com Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya platformlarında ve internet üzerinde gezinti yaparken mutlaka pinterest nedir sorusu ile karşılaşmışsınızdır. Özellikle Türkiye'de son dönemlerde kullanımı daha fazla artış gösteren Pinterest, en çok ziyaret edilen siteler arasına girmeyi başardı. Görsel ağırlıklı bir paylaşım sitesi olarak tabir edilebilecek pinterest, üstelik Facebook, Twitter ya da instagram üzerinden bağlantısıyla sürekli olarak geniş bir çevre ile iletişim kurabilir, etkileşime geçme şansını pinterest kullanımı ile elde edebilirsiniz. Kolay kullanım imkanı ve zengin seçenekleriyle her geçen gün daha fazla insanın bu sistemi değerlendirmeye başladığı söylemek mümkündür. Pin ve interest kelimelerinin bir araya gelmesiyle oluşan bu site, ilgi alanınıza göre oluşumunu gerçekleştirdiğiniz panoları iğneleme imkanını elde edebilmektesiniz.


Pinterest Nasıl Kullanılabilir?
 

Öncelik olarak siteye giriş yapmanız ve üyelik işlemini tamamlamanız gerekmektedir. Artı olarak sosyal medya kapsamında Facebook hesabınız ile de doğrudan bağlantı kurma şansı verilmektedir. Sizin için özel olarak oluşturulan profil üzerinden, kişisel tercihinize bağlı kalarak panolar oluşturabilir; beğendiğiniz panoları iğneleme şansını elde edilir ve arkadaşlarınızla etkileşime geçebilirsiniz. Daha çok pinterest nedir sorusu adına ilgi alanınıza uygun olan görseller oluşturmak suretiyle, panolara bunları iğnelerken; aynı zamanda arkadaşlığınızla bağlantı kurup paylaşma fırsatını da değerlendirebildiğiniz bir platform olarak adlandırılabilir. Bu sayede hem arkadaşlarınızla hem de çevrenizdeki farklı kişiler bağlamında, panosunu beğendiniz kişileri takip edebilir; aynı şekilde onlarla da iletişime geçme şansını elde edebilirsiniz.


‘Pin’lemek Tabiri
 

Bu web sitesinin en önemli özelliklerinden biri de ‘pin’lemektir. Yani beğendiğiniz bir görseli panonunuza alabilir, kendi profilinize oluşturduğunuz panonun içerisine ekleme şansını değerlendirebilirsiniz. Site içerisinde hoşunuza giden panoların kenar kısmında ‘pin it’ sekmesi bulunmaktadır. Bu sekme sayesinde görseli rahatlıkla panonuz alabilirsiniz. Ayrıca yeni ilgi alanınıza göre farklı panolar geliştirebilir, bunları düzenleyerek değişik insanlara açabilirsiniz. Oluşturduğunuz birbirinden güzel panoları arkadaşlarınıza ve çevrenizdeki kişilere ulaştırırken, bunları takipçileriniz ile pinterest kullanımı sayesinde keyifli bir şekilde paylaşabilirsiniz. Site içerisindeki arama motorunu da kullanabilir ve ilginizi çeken görselleri bu şekilde bulabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden farklı sitelerden de görselleri bu site içerisinde kendi profilinize, yani panonuza ekleyebilirsiniz. Kullanışlı bir ara yüzü ve Türkçe dil desteği ile mobil üzerinden de bu siteyi değerlendirme şansınız bulunuyor.

Diğer tüm bloglarımıza ulaşmak için Reçel Interactive Blog bağlantısına tıklayarak, blog içeriklerimize ulaşabilirsiniz.

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.