Popüler Olmak için Sitemde Geyik Mi Yapmalıyım?

Popüler Olmak için Sitemde Geyik Mi Yapmalıyım?

Popülerlik, gün geçtikçe önem kazanan ve günümüz şartlarında da kendine önemli bir yer bulan, toplumun pek çok öğesi tarafından arzulanan durumların başında geliyor. Sosyal medyada “fenomenlik” ya da bir alanda “uzmanlık” gibi tabirleri sık sık çevremizde duyuyoruz. Özellikle genç nesil, bu konuyu oldukça önemsiyor.

Popüler olma çabası içerisindeki kişiler genel olarak gördükleri üzere biraz argo bir tabirle şu soruyu soruyor: “popüler olmak için sitemde geyik mi yapmalıyım?” elbette eğlenceli içerikler pek çok kişinin dikkatini bir anda çekebilir ancak popülerlik için temel kriter elbette bu değildir. Ayrıca bu şekilde popüler olmak için çabalamak, kısa vadeli sonuç verecek, günümüz tüketim toplumunda hızla eriyecektir. Bu nedenle uzun vadeli sonuç için yavaş fakat sağlam adımlarla ilerlemek en iyi seçenektir.

Popüler Olmak İçin Neler Yapabilirim?

Söz konusu sosyal medya popülerliği için öncelikle kişiye uygun bir sosyal medya ağı seçilmelidir. Video ya da fotoğraf üzerinden popülerlik için bu alanda ağırlık gösteren siteler tercih edilmelidir. Yazı ve edebiyat gibi içerikler için ise daha çok blog tarzı siteler işi kolaylaştıracaktır. Hangi sosyal medya ağı seçilirse seçilsin, en önemli nokta özgün olmaktır. Farklı sitelerden alınan fotoğraflar ya da edebi içerikler, alıntı olmadığı sürece olumlu bir izlenim bırakmayacaktır.

Sosyal medya sürekli güncelliğini koruyan kişiler baş tacı eder. Şöyle ki, bir sosyal ağda hesap açtıktan sonra aylarca içerik girmediğinizde, size karşı gösterilen ilgi sönecektir. Bu nedenle ortalama 2 – 3 günde bir, içerik girilmesi uygun olacaktır. Gezi yazıları gibi içeriklerde ise, bir sonraki yazının sinyalleri verilerek merak uyandırılmalıdır.

Seçtiğiniz alanda başarıyı yakalayıp popüler olmuş kişileri örnek alarak bu yolda nasıl adımlar attıklarının takip edilmesi de oldukça önemlidir. Söz gelimi video çekimi ile popüler hale gelmiş bir sosyal medya kişisi, elbette her videosunda aynı özeni gösterecek ve kendini yenileyecektir.

Unutmayın, bir konuda yorum yapabilmek için o konu hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Gündemin takip dilmesi, yeni çıkan kitapların ve vizyondaki filmlerin bilinmesi, aynı zamanda farklı ilgi alanları hakkında çok detaylı olmasa da okumalar yapılması, kültür birikimi ve yorum kabiliyeti kazandıracaktır. Bu nedenle, görselliğe gösterdiğiniz özeni, zihinsel çalışmalar için de göstermelisiniz. Yalnızca görsellik ile ön plana çıkan ve popüler olan kişileri bir süre sonra unutulmaya yüz tutar. Uzun vadeli başarı ve popülerlik için ise emek vermek gerekir.

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.