Profesyonel Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Profesyonel Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Yaygın olarak bilinen bir söz, iyi tasarımı buzdolabına benzetir. Bu benzetme içerisinde iyi bir web tasarımı görünürde işe yaramaz, kimse varlığını sıkça fark etmez ya da takdir etmez, ama olmadığında, kesinlikle etrafa kötü bir koku yayar. Bir web sitesini nasıl tasarlayacağınızı öğrenirken bu sıkça aklınızda tutmanız gereken bir sözdür. 

Gerçekten fark yaratan harika tasarımlar için yapabilmek için en son teknolojiye sahip araçlara sahip olmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Aslında en büyük ihtiyacınız sınırsız hayal gücünüz ve korkusuz adımlarınız olacaktır. 

Profesyonel bir web sitesi tasarlamak için temelde ihtiyacınız olan şey, bir web sitesinin nasıl tasarlanacağı konusunda adım adım ilerleyen bir rehberdir Artık bu sayfayı tıkladığınıza göre, tam olarak erişim sağladığınız şey de bu rehberin kendisidir. 

İnternet dünyasının içinde yer alan herkes gibi artık biz de istediğimiz niteliklere sahip sitelerini tasarlamak hakkında bir veya iki şey biliyoruz. Bir web sitesi tasarlamak için, tasarım planını hazırlarken nelere dikkat etmemiz gerektiğinin farkındayız. Yeni sitenizi güncel ve erişilebilir tutmak için takip etmeniz gereken yedi önemli adımı uygulamak bu konuda işimizi çok kolaylaştıracaktır. Çünkü bir web sitesinin kullanıcı dostu olabilmesi için her türlü gelişmeyi yakından takip etmesi gereklidir. 

Yeni bir site oluşturmayı veya mevcut bir kişiyi sunmayı düşünüyorsanız, doğru yerdesiniz.

Farenizi hazırda hazırlayın ve yaratıcılığınızın damarlarınızdaki sıcacık akışını hissedin, işte şimdi, bu derin sulara dalmanın tam sırası! 

Birinci adım bir proje planı oluşturmaktır. Bu web sitesinin neden tasarladığınızı bilmek bu noktada çok önemlidir. Planınız yoksa, yolunuzu bilemezsiniz. İkinci adım ise, sizi hedef kitlenizle buluşturacak olan doğru platformu tespit etmekten geçer. Bunun hemen ardından gelen üçüncü adım sitenizi ilk tıklayan birini karşılayacak olan ana sayfanızdır. Nasıl bir geri plan kullanmak istiyorsunuz? Site içinde gezinme rehberiniz neye göre işleyecek? Bunlara karar vermek daha hesaplı hareket etmenizi sağlayacaktır. Dördüncü adım, sitenize uygun bir tema ya da şablon seçmektir. Beşinci adım ise bu tema ya da şablonla uyumlu olan bir tema rengine karar vermeniz olacaktır. Altıncı adım içeriğinizi kalabalıklaştırmadan doğru bir şekilde tespit etmekle ilgilidir. Bu sebeple doğru yazı tipi, resimler ve içerik başlıkları bulmalısınız. Yedinci ve son adımda ise sitenizi test edip kullanıma açabilirsiniz.

Artık siz de bir profesyonelsiniz!

 

En Çok Tercih Edilen Web Tasarım Programları blog yazımızı da okumak isterseniz, buraya tıklayın.

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.