Responsive Web Tasarım Nedir ?

Responsive Web Tasarım Nedir ?

Responsive web tasarım farklı ekranlara göre otomatik olarak şekil alan web sitelerini ifade etmektedir. 2010 yılında Ethan Marcotte tarafından bulunan bu sistem duyarlı, uyumlu web tasarım anlamına da gelir.

Günümüzde mobil ve tablet cihazların etkin kullanılmasıyla birlikte responsive web tasarıma olan ihtiyaç da artmaktadır. Responsive web tasarım, bilgisayar, mobil ve tablet cihazlardan girildiğini anlayarak, içerisinde bulunan elementlerin boyutlarını otomatik olarak ayarlamaktadır. Genellikle masaüstü, tablet ve mobil olarak 3 aşamalı tasarlanır. Ayrıca responsive web tasarım seo açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Avantajları Nedir ?
- Kullanımı kolaylaştırır. Kullanıcıların web sitesinde daha rahat gezinmesine olanak sağlar.

- Birden fazla web sitesi oluşturmak yerine, tercih edilen responsive web tasarım sayesinde daha düşük bir maliyetle bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Böylece hosting-domain gibi diğer ek maliyetleri ortadan kaldırmış olursunuz.

- Seo için önemli olan responsive web tasarım ile sitenizi arama motorlarına uyumlu hale getirebilirsiniz.

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.