SEO Analizi Yapabileceğiniz Siteler

SEO Analizi Yapabileceğiniz Siteler

Google arama motorunun hangi algoritmalarla çalıştığı konusunda bir hayli bilgi mevcut olmasına rağmen web sitelerinin Google tarafından nasıl değerlendirildiğinin, arama sonuçlarının nasıl sıralandığının bilgisi halen sır olarak tutulmaktadır. Web sitenizin Google aramalarında daha yukarılarda görünmesi için yapacağınız SEO (Search Engine Optimization) analizi, web sitenizin Google tarafından nasıl göründüğünü düzenleyen bir işlemdir. SEO analizini yapabileceğiniz pek çok site mevcuttur. Bu siteler farklı araçlar, programlar kullanmaktadırlar. Başlıcalarını sıralamak gerekirse,

Google Webmaster Tools: Evet, Google web sitelerinin kendisine nasıl göründüğünü düzenlemek için bir araç geliştirmiştir, ücretsizdir.

Ahrefs: Anahtar sözcük aramalarının düzenlenmesi amacıyla kullanılmaktadır, ücretlidir.

HubSpot’s Website Grader: Web sitenizin analizini yapar, performansını ölçer, SEO analizi yapar, güvenliğini denetler, ücretsizdir.

Check My Links: Linklerin optimizasyonunu yapar, bozuk linkleri tespit eder, ücretsizdir.

BuzzStream: Web sitenize link veren diğer web sitelerinin size erişimini kolaylaştırır, bu sayede Google aramalarında sıralamanız yükselir, 14 günlük ücretsiz kullanımı vardır.

Moz’s Pro Tools: Web sitenizin SEO analizini yapar, 30 günlük deneme kullanımı sunmaktadır.

UpCity’s SEO Report Card: Web sitenizin rakipleri karşısındaki durumunu analiz eder, sitenize yönelndirilecek linkler kurar, erişilebilirliğinizi arttırır, mevcut yerinizi gösterir, ücretsizdir. 

Woorank: web sitesi analizi yapar, sekiz bölümden oluşan raporlar sunar, her raporda pazarlama kontrol listesi, SEO, mobil, kullanılabilirlik, teknoloji, sosyal, yerel, ziyaretçiler bölümleri yer alır. Woorank, 14 günlük deneme kullanımı sunar, aylık 49 dolardan başlayan paketleri vardır. Diğer bir SEO analiz sitesi ise SEMrush. SEMrush, bir SEO analiz paketi sunar ve anahtar kelime analizi yapar, farklı araçlar sunar ve SEO analizi dışında web sitenizin performansını takip eder, ücretsizdir. Diğer bir site ise Screaming Frog’s SEO Spider sitesidir. Bu site de diğerleri gibi genel bir web sitesi analizi hizmeti sunar. Java tabanlı olduğu için kullanımı kolaydır. Web sitesi başına 500 URL tarama hakkı sunar, daha fazlası için yıllık 160 dolarlık paket önerir. Found’s SEO Audit Tool diğer bir SEO analiz sitesidir. En yaygın rastlanılan SEO hatalarını web sitenizde tespit eder ve çözer. Teknik, içeriksel, linklerle ilgili sorunları tesipt eder, kullanımı kolaydır. Woorank’e benzer raporlar sunar. Bu en bilinen SEO analiz siteleri dışında Remove’em, Varvy's SEO Overview Tool de seçenekler arasındadır.

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.