SEO Araçlarının Farklı Türleri Nelerdir?

SEO Araçlarının Farklı Türleri Nelerdir?

İnternet üzerinde bilgiye ve buna benzer pek çok etkene ulaşmanın önemli etkenlerinden bir tanesi arama motorları oluşturmaktadır. Trafik ağını oluşturan arama motorları üzerinden, kullanıcılar ile site sahipleri arasında birer köprü vazifeleri bulunmakta ve bir nevi farklı iletişim yolu, arama motoru ile sağlanıyor. Tabi tüm bunlar olurken, bir web sitesinin, kullanıcılara daha rahat ulaşması noktasında bazı uyumluluk hallerinin olması gerektiğini de söylemek gerekir. Bu uyumluluk hali, arama motoruna uyumlu olarak bir web sitesinin etkin işleyişi, kullanıcılara rahat kullanımı, kasmaması ve istenilen bağlantıların sorunsuz şekilde açılmasına kadar detaylı şekilde ele alınır. Bundan dolayı da arama motorlarının kendi sistemlerindeki algoritmalara uygun olarak web sitelerinin kurulumunun olması ve tüm yazılımsal işleyişlerinin buna  göre yapılması gerekmektedir. Bunun akabinde de bir kullanıcı belirli bir arama motorunu kullandıktan sonra, web sitesine girebilir ve onun üzerinden doğrudan istediği erişime sahip olabilirler.

Seo araçları da, web sitesini arama motoruna uyumlu hale getiren, eksiklikleri ve yanlış olan bir takım hususların düzeltilmesini sağlayan etkin fonksiyonlara sahip olmaktadırlar. Bu durumda da;

 • Hangi eksikliklerin meydana geldiği,
 • Ağır açılma ve kasma sorunları,
 • Alınabilecek genel hata fonksiyonları,
 • Site sahiplerinin işlerine yarayabilecek diğer noktalar,

gibi çeşitli etkenleri vardır. Tüm bunlar seo araçlarının farklı türleri nelerdir sorusu içinde ücretli ya da ücretsiz olarak kullanılabilen araçlar olmaktadır. Araçların genel yapısal özellikleri, sitelerin arama motorları ile uyum fonksiyonlarının sağlanmasına yardımcı olan işlev mekanizmalarına sahip olmalarından kaynaklanıyor.

Seo Araçları Genel Anlamda Ne Tür İşlemlere Yarar?

Seo araçları, genelde farklı türlerde olmasının sebebi, her birinin farklı ya da aynı türden özellikler ile eksik noktaların saptanmalarına olanak vermeleridir. Bunun içinde; Raven, Woorank, Searhmetrics, Seo SiteChecpup ve çok daha fazlasını bulabilmek mümkündür. Genel yapılanmaları;

 • Seo çalışmalarının tespit edilmesinin sağlanması,
 • Seo kritelerinin saptanması ve daha iyi hale getirilmesi,
 • Site içi uyumlulukların tespitlerinin yapılması,
 • Var olan içerikleri, paylaşımları site sahibi için daha kolay kullanım imkanını sunması

gibi etkenler bulunur. Bu yüzden çeşitli araçlar incelenerek ve araştırılarak, site için önemli araçlar keşfedilerek kullanım sağlanabilir.

YORUM YAP

 • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
  İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.