Seo Neden Bu Kadar Önemli?

Seo Neden Bu Kadar Önemli?

Seo’nun önemli olmasının tek sebebi, sitenin arama motorunda ilk sıralarda yer alması ve organik kullanıcıya erişimin sağlanabilmesidir. Bu yüzdende internetini açan kullanıcının sitenizi ziyaret etmesini istiyorsanız, mutlaka SEO çalışmasının yapılması gerektiğini bilmelisiniz. Eğer ki yapılmazsa o zaman siteniz spama düşecek ve beklenilen algıyı tam olarak veremeyecektir.

Seo’nun önemli olmasının bir diğer hususu ise, web sitenizin reklamını yapmanıza gerek kalmadan doğrudan kullanıcılara ulaşmasını sağlamasıdır. Bundan dolayı da organik kullanıcıların siteye erişimlerinin sağlanması bu bağlamda büyük bir önem taşıyan faktörleri barındırıyor. Tüketicilerin sizin hesaplarınıza doğrudan girip yapması, seo’nun önemli işlevlerinden biri olarak sayılabilir.

Seo’da Genel Olarak Çalışma Düzeni

Seo üzerindeki en temel aktörlerden bir tanesi aramadır. Arama kullanıcıların anahtar kelime kullanarak, sizin sitenize ulaşmanızı sağlar. Bu yüzden bir makale yazımının yapılması onun içerisinde sözcük ve başlıkların ilişkilendirilmesi, SEO üzerinde olumlu bir etki bırakacaktır. Burada metinlerin özgün olması da oldukça önemlidir.

Bir başka sitenin sizin sitenizin linkini vermesi de SEO üzerinde önemli bir fonksiyondur. Bu durum, daha fazla organik kullanıcının doğrudan sizin siteye girmenize olanak sağlayan temel yapılanmaları sağlayacaktır. Tüm bunlar pek çok açıdan önemli olan konular olmaktadır. Ayrıca içerik paylaşımları da SEO üzerinde başarının büyük anahtarlarından bir tanesidir.

Seo neden bu kadar önemli sorusuna tekrar bakacak olduğumuzda, kullanıcılar yine ön plandadır. Çünkü ziyaretçiler genelde arama motoruna yazdıkları bir konu başlığı ile alakalı açılan ilk sayfa üzerindeki sitelere girerler. Bu durumda ikinci sayfayı pek açmazlar ve oradaki içeriklere de güvenmezler. Fakat aradıkları içeriği ilk sayfada bulamadıklarında genellikle diğer sayfalardaki siteleri de inceledikleri tespit edilmiştir. Bu yüzden %75 ve %80’lik organik kullanıcılar doğrudan ilk sayfa üzerindeki sitelere girmektedirler. Kullanıcıları çekmek için mutlaka SEO uyumu sağlanan çalışmaları yapmak gerekiyor. Çünkü internet üzerinde kullanıcılar, arama motorları sayısında sizin web sitenize ulaşacaklardır.

Önemli olan SEO’nun algoritmasına uyumlu bir şekilde çalışma göstermeniz. Böylece organik kullanıcılara ulaşarak, siteniz üzerinde etkili bir verimi alabilir ve geliştirme sağlayabilirsiniz.

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.