Sitemin Yükselmesi İçin Sosyal Medyada Aktif Mi Olmalıyım?

Sitemin Yükselmesi İçin Sosyal Medyada Aktif Mi Olmalıyım?

Günümüzde sosyal medyanın her alanda önemi aşikar. Pek çok kişi yalnızca iletişim için değil, kazanç elde etmek için de sosyal ağları aktif olarak kullanıyor. Bunun sonucunda da her geçen gün başka bir sosyal mecra ortaya çıkıyor ve popüler hale geliyor. Bu durumda, web sitesi sahipleri de sosyal medyanın avantajlarından yararlanmak istiyor. Bunun bir sonucu olarak da, site sahibi olan kişiler “sitemin yükselmesi için sosyal medyada aktif mi olmalıyım?” sorusuna yanıt arıyor.

Sitenin yükselmesi, tarayıcıdan yapılan genel aramalarda, sitenin en üst sıralarda çıkması anlamına geliyor. Elbette tıklanma sayısının fazla olması ve sitenin aktif olarak bulunduğu konumu soruması buna bağlı. Peki, sosyal medyanın bu duruma etkisi nedir?

Sitenin Yükselmesi İçin Gerekenler

Öncelikle sitenin yükselmesi, özgün ve kaliteli içerikler sahip olması il doğru orantılıdır. İlk adım olarak bu durum sağlanmış ise, başka kriterlere dikkat etmek gerekir. Bu kriterler arasında, sahip olunan sitede bir site haritası bulunması oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu site haritası sayesinde kullanıcılar ve sitenizin ziyaretçileri, aradıklarını ve sitenin hangi alanda hizmet verdiğini kolayca anlayabilir ve işlem yapabilirler. Aynı zamanda siteyi ortaya koyan unsurlara da erişim bu harita sayesinde çok daha rahat bir şekilde sağlanacaktır.

Sitenin güncelliği de bir başka önemli kriterdir. Uzun süre aktif olmayan ya da uzun müddet içerik eklenmeye siteler, aramalarda en aşağılara düşmeye mahkumdur. Site sahibi iseniz, mutlaka kısa zaman aralıkları ile güncelleme yapmanız gerekir. Böylelikle sitenizin aranma ve tıklanma oranı artacak, merak duygusu insanları sitenize yöneltecektir. Bunun yanında sitenin sadeliği, detaylı bir içeriğe ve yönlendirmeye sahip olması da çok önemlidir. Sade ama şık içerikler her daim online platformlarda dikkat çekmektedir.

Sitenin yükselmesinde ise sosyal medyanın etkisi elbette bulunmaktadır. bu etki şu şekilde olur; sizinle aynı kulvarda online hizmet sunan kişi ve sitelerden haberdar olmak, aynı zamanda da konular ile ilgili kolayca tıklanabilen linkler bırakmak oldukça etkili yöntemler olacaktır. Farklı sayfalardaki hesaplar ile siteniz arasında bağlantı kurması açısından, sosyal medya ağları da siteye eklenmelidir. Ziyaretçiler arzu ettiğinde bu sayfalara da geçiş yapabilmelidir.  

Sahip olduğunuz site, blog tarzında içeriklere sahip ise, siteyi ziyaret eden kişiler ile etkileşim içinde olmak büyük önem taşır. Yöneltilen sorulara aynı gün geri dönüş sağlamak hem ziyaretçiye kendini iyi hissettirecek hem de sizin ilgili bir site sahibi olduğunuzun sinyallerini verecektir.

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.