Sosyal Medya Danışmanından Neler Beklenir?

Sosyal Medya Danışmanından Neler Beklenir?

Sosyal medyanın temel işlevi, tanıtım ile beraber reklam ve marka gücünün arttırılmasıdır. Tüm bu eksenleri bir araya gelerek en iyi profesyonelliği yansıtması ve hedef kitleye ulaşması gerekiyor. Bunun içinde sosyal medya hesapları arasındaki tüm bağlantıların bir marka için en iyi şekilde belirlenebilmesi gerekiyor. Burada da sosyal medya danışması, tüm bu süreçleri takip eden, geri dönüşleri alan ve bunlar üzerinde risk analizlerini çıkaran çeşitli fonksiyonlara sahiptir.

Sosyal medya danışmanından neler beklenir sorusu da burada devreye girer. Burada önemli olan, itibarın en iyi şekilde internet aleminde sağlanması, güvenin verilmesi ve markaya ait kalitenin yansıtılmasıdır. Bu yüzden danışmanın sahip olduğu tecrübe çok önemlidir. Genel olarak sosyal medyanın yapması gerekenler ve ondan beklenenler;

  • İçerik yönetimlerini çok iyi belirlemesi ve beklenilenin aksine daha iyisini yapma potansiyelinde olabilmelidir. Bu yüzden sosyal medyaya ve kullanıcıların taleplerine uygun olarak geliştirme sağlaması gerekiyor. İlgi çeken, talep edilen ve fark yaratan özgün içeriklerde buna dahildir. Videolar, fotoğraflar, çeşitli giftler ya da metin yazıları bunlara dahildir.
  • Yapılması gereken diğer önemli husus, kullanıcılara geri dönme durumudur. Bundan dolayı da sorulan sorulara en iyi şekilde yanıt verilmesi ve bunun kısa sürede yapılması gerekir. Ayrıca sadece bir sosyal medya hesabı üzerinde değil, danışmanın pek çok sosyal medya üzerinde çalıştığı marka hakkındaki olumlu ve olumsuz yorumları takip edebilmelidir. Buna forum siteleri de dahildir.
  • Krizlerin ölçümlerinin atlanmadan en iyi başarım ile sağlanması gerekir. Ayrıca en kötü durumları da planlayarak varsayımları da bilmelidir. Kriz hususlarının en iyi şekilde belirlenmesi danışmanın sorumluluğu arasındadır.

Danışmanın Diğer Sorumlulukları

Sosyal medya danışmanlığı, danışmanlığa yakışır olan tüm görevlerini internet aleminde gerçekleştirebilmelidir. Burada önemli olan markayı canlı tutmak, kötü intiba bırakacak etkenleri ortadan kaldırmak ve nerede ne zaman hareket edebileceğiniz iyi bilmedir. Bu yüzden iyi şekilde danışmanlığın asıl boyutu, markanın sosyal medya hesapları üzerinde başarılı şekilde temsil edilmesini sağlar. Eğer ki gerekli hususlar yerine getirilmezse, markaya olan talep ve güven düşecektir.

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.