Web Tasarım Nedir ? Web Tasarım Fiyatları ?

Web Tasarım Nedir ? Web Tasarım Fiyatları ?

Web tasarım nedir sorusunun birden fazla cevabı olabilir. Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber bütün iş ve işlemler sanal ortamdan yapılmaya başlanmıştır. İşte kişi, kurum veya firmaların kedilerini sanal ortamda tanıtmasına, elektronik bir kimlik almasına web tasarım diyebiliriz. İnternet hızının artması ile beraber kişi ve kuruluşlar hızla bu ortamda yerlerini almışlar, kendi firma ve kimliklerine uygun web sayalarını uzmanlara hazırlatmışlardır.

 

Web Sayfası Nasıl Tasarlanır?

Web tasarım nedir sorusu ve cevabı kadar, web sayfası nasıl tasarlanır sorusu da çok önemli bir sorudur. İnternet ortamında kendi kimliğimizi oluşturmak kadar, oluşturulan bu kimliğin hedef amaca hizmet etme derecesi de çok önemlidir. İşte burada web sayfası tasarımı önem kazanmaktadır. Web sayfaları web tasarım uzmanları tarafından hazırlanır. İlk önce kağıt üzerinde bir taslak hazırlandıktan sonra, sayfa tasarımı hayata geçirilerek sanal ortamda kullanıcılarla paylaşılır. Burada web sayfasının internette açılış hızı, rengi, tüm arama motorlarında hızlı bir şekilde açılabilirliği oldukça önemlidir. Çünkü kullanıcılar hızlı açılan, görsel olarak kendisine hitap eden ve arama motorlarında en üst sıralarda yer alan siteleri tercih ederler ve güvenirler.

 

Bütün Web Siteleri Profesyonel Kişiler Tarafından mı Yapılmalı?

İnternet ve teknoloji gelişmesine bağlı olarak her eve hatta ceplere kadar internet gelmiş bulunmakta. Hal böyle olunca insanlar bütün işlerini internet üzerinden yapmaya çalışmakta. Bu durum kişileri çok iyi bir internet kullanıcısı yaptığı gibi, internet sayfalarında yer alabilmek için bilinçlenmeye de itmiştir. Herkes bu alanda uzman olamayacağına göre web tasarım firmaları da kişilerin amacına hizmet edecek kişisel uygulama programları geliştirmiştir. Web tasarım nedir web tasarım uzmanı olmalı mıyım sorusunun cevabını daha da açacak olursak, tasarlayacağınız sitenin amacına göre cevap değişmektedir. Kişisel bir web sayfası tasarlamak için illa uzman olmanıza gerek yok. Ancak önemli kurumsal bir şirketseniz ve tüm dünyaya hitap ediyorsanız web sayfanız oldukça profesyonel olması şart. Buna paralel olarak siteniz aylık bakımının ve güncellemesinin yapılması da şart. Bunun için mutlaka uzman bir ekibe ihtiyacınız vardır. Sonuç olarak;

 

 Web Tasarım Maliyeti Çok Yüksek midir?

Tasarlanan sayfanın amacına göre sorunun cevabı değişmektedir. Bu sorunun cevabı da web tasarım nedir sorusuna bağlı olarak değişmektedir. Web sayfasını tasarlarken ki amacınıza göre maliyet düşük de olabilir yüksek de olabilir. Eğer sadece kendiniz tanıtan bir web sayfası yapacaksanız bu oldukça düşük maliyete gelebilir. Ancak çok büyük bir şirketesiniz, tüm dünya ağında yıllarca boy gösterecek ve bu sayfa üzerinden para kazanacaksanız maliyet oldukça yüksek olacaktır.

 

 Web Master Kimlere Denir?

Hazırlanmış olan web sayfalarının browser (internet tarayıcısı)’ların açabileceği forma gelmesi için HTML diline çevrilmesi gerekmektedir. İşte web sayfalarının web tarayıcılarda açılabilir hale gelmesinin sağlayan kişilere web master denmektedir. Web master olan kişiler bu alanda eğitim almış uzman kişilerdir. Web master olan kişilerin kalitesi de web tasarım nedir sorunun cevabı kadar önemlidir.

 

 Web Sayfası Tasarım Adımları

Web tasarım nedir sorusu kadar önemli bir sorudur. Her başarılı proje çok iyi bir planlama aşamasından geçmiş projelerdir. Web sayfaları da tasarlanmadan önce çok iyi bir planlama aşamasından geçirilmekte ve adım adım ilerlenmektedir. İlk adım projelendirme aşamasıdır. Projelendirme aşamasında neler yapılır? Rakip analizi, kullanıcı deneyimi, tasarım ve bilgi mimarisi gibi iş ve işlemler yapılır. İkinci adım olarak grafik tasarımı yapılır. Renk, görsel, ses gibi. Üçüncü adım olarak HTML/CSS kodlama yapılır. Bu sayfanın internet tarayıcılarının okuyabileceği aşamaya getirilmesidir. Daha sonra, CMS Entegrasyonu, yani yazılım işleri ce son olarak test aşamasıdır. Test aşamasında elde edilen sonuca göre ya yayınlama aşmasına geçilir ya da eksikler varsa düzeltme aşamasına geçilir.

Web Tasarım Örnekleri ?

web tasarım örnekleri

web tasarım örnekleri

 

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.