Web Tasarım Yapmak İçin Program Önerileri

Web Tasarım Yapmak İçin Program Önerileri

Günümüzde web sitelerindeki büyük artışın farkında olmayan yoktur. Kullanıcıların bu alana ilgi göstermesi tasarım programlarının da artmasına neden oldu. Tasarımcıların profesyonel siteler hazırlamaları için gün geçtikçe yeni programlar ortaya çıkmaktadır. Size bu bloğumuzda bu programlardan en önemlileri hakkında biraz bilgi vereceğiz.

Adobe Photoshop

Bu program genel olarak fotoğraf ve resim düzenlemek için kullanıldığı varsayılır. Ama programın bunun haricinde bir çok alananda önemli işlevleri mevcuttur. Web tasarım alanında da Photoshop vazgeçilmeyen programlardan biridir. Katman sistemi oldukça gelimiş bir yapıya sahiptir. Ayrıca tasarımın Css'e dökülmesi de çok basittir. Photoshop'ta hayal gücünüzü en iyi şekilde yansıtabilirsiniz.

Adobe Dreamweaver

Uzun yıllarca Macromedia firmasına ait olan bu program Adobe satın aldıktan sonra büyük gelişimlere imza attı. PHP, HTML, ASP, CSS ve Javascript desteği ile kodlamaları da rahatlıkla yapabilirsiniz. Design penceresi ile yazarken browser 'daki görümününü de takip edebilirsiniz. Hatalı yazımları da gösteren bu program web tasarım alanında sizlere çok büyük imkanlar sunmaktadır.

NetBeans IDE

Program ilk olarak Java geliştirmek için üretilmiş ve kullanılmıştır. Oracle gibi bir firma tarafından desteklenen bu program daha sonradan PHP yazılımcıları için büyük bir sürpriz oldu. Php yazılımcıların en büyük sorununa çözüm aramaya da devam etmektedir. Php dilinin yanında HTML5, CSS3, LESS, JQUERY gibi sonradan geliştirilmiş programlama dillerini de destekleyerek ekstra bir kolaylık sağlamaktadır.

Visual Studio

Microsoft firması tarafından geliştirilmektedir. Program yazılım alanında bir çok yazılımcıya göre en iyilerde biridir. Microsoft'un tüm yazılım dillerini destekleyen bu program sizlere en iyi desteği vermektedir. Sürekli güncel versiyonlarının çıkması ve günümüz teknolojisine en iyi şekilde ayak uydurması (Microsoft sayesinde) çok büyük bir avantaj

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.