Yeni Seo Önerileri ve İpuçları

Yeni Seo Önerileri ve İpuçları

Arama motorlarındaki rekabet her geçen gün biraz daha çetinleşiyor. Web sitelerinin en çok trafik aldıkları kaynakların başında kuşkusuz arama motorları ilk başta geliyor. Peki web sitenizin google gibi arama motorlarında üst sıralarda olmasını istiyorsanız nelere dikkat etmeniz gerekiyor. Web siteleri için uygulanabilecek temel seo optimizasyonu aşamalarını ve web sitenizin doğal trafiğini artırmaya yönelik tavsiyelerimzi aşağıda bulabilirsiniz.

Mobil Uyumluluk (Responsive Design) Şart!
Google arama sonuçlarında kullanıcılara bir sitenin mobil uyumlu olup olmadığını belirtiyor. Bununla ilgili çeşitli yönergeler paylaşmasına rağmen hala birçok büyük markanın dahi web sitesinin mobil uyumluluğu yok.Mobil sitenin kullanıcı deneyimi açısından en iyi şekilde tasarlanması ve kullanıcının mobil siteyi ziyaret ettiğinde hemen terk etmemesi için gerekli tüm detayların düşünülmesi, masaya yatırılması gerekir. Bu nedenle kolay kullanışlı, sade ve kullanıcı dostu arayüz geliştirmeye özen gösterin.

Site Açılış Hızınız En Önemli Kriterler Arasında
Sitenizi hızlandırdıkça sitenizde ziyaretçilerin daha uzun süre kaldığını, trafiğinizin arttığını, Google’da rakiplerinize göre daha üst sıralarda çıktığınızı kolayca gözlemleyebilirsiniz. Mutlaka site açılış hızı optimizasyonu araçlarını kullanın.Bizim önerimiz Google Page Speed

Link Yapısını Düzenleyin
SEO uyumlu link yapısı kullanın. Sizler için önem taşıyan anahtar kelimelerin ve isimlerin linklerinizde düzgün olarak yer almasını sağlayın.Kırık linklerinizi sürekli analiz edip, sitenizden çıkartın.

Görsellere Dikkat Edin
Görsel aramalarından (image search) en fazla trafiğe sahip olabilmek için görsellerinizi optimize edip,gösellerinizi eklerken açıklayıcı isimlendirin ve alt etiketi kullanmayı ihmal etmeyin.

Özgün içerikler kullanın
Web siteniz için blog açmayı ihmal etmeyin. Blog’ta ziyaretçilerinize faydalanacağı içerikler sunun. İçeriklerinizin özgün ve güncel olması arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı kolaylaştırır.


Backlink değil, Kaliteli backlink !
Önemli olan web sitenizin sahip olduğu backlinklerin kalitesi ve backlinkin geldiği sitenin içeriğiniz ve anahtar kelimelerinizle uyumlu olmasıdır. Çok fazla ve uyumsuz backlinklere sahip olmanız size istediğiniz performansı sağlamayabilir.Her ne kadar uygulanması zor bir yöntemde olsa doğal backlinklere yönelmelisiniz.

Sosyal Medya’yı Unutmayın
Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya platformlarında web sitenizin hesaplarını açarak, gerek bilgilendirici paylaşımlarda bulunarak gerek ise hedef kitlenize uygun içerikler ile takipçilerinizi artırıp sitenize yönlendirin.

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.