Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Dünyanın en çok ziyaretçisi ve üyesi olan video izleme kanalı Youtube'da bir kanala sahip olmak, yayınladığınız videoların çok sayıda kişiye ulaşmasının en kısa yoludur. Bu kanala sahip olmak için, bir Youtube hesabı açmak gerekiyor. İhtiyaç duyacağınız Youtube hesabını oluşturmak, oldukça basit birkaç aşamaya bağlı.


Önce Bir Google Hesabı Açmalısınız
 

Youtube'un bu denli popüler olmasının sebebi, aslında onun Google tarafından satın alınması ile başladı. Dolayısıyla bir youtube kanalı açmak için öncelikle bir Google hesabına sahip olmak gerekiyor. Bir Google hesabına sahip olduğunuzda, hem bir gmail hesabına hem google plus hesabına, hem de Youtube hesabına sahip olabilirsiniz. Bu hesabı açabilmek için öncelikle Google'dan "hesap oluştur" bölümüne girmeniz gerekli. Burada sizden hesap oluşturmanız için gereken bilgileri girmeniz istenecektir. Bu bilgiler adınız, soyadınız, kullanıcı adınız ve şifrenizdir. Bu bilgileri girdikten sonra dilerseniz hesabınızı güvene almak ve çalınmasını engellemek için telefon numaranızı da girebilirsiniz. Bu sayede hesabınız herhangi bir tehdit altında olduğunda, Google tarafından telefonunuza gelen şifrelerle hesabınızı kurtarmanız mümkün olacaktır. Tüm bu aşamalardan sonra Google hesabınız hazır olacak ve sıra, bu hesapla Youtube kanalı açmaya gelecektir.


Google Hesabı İle Youtube Kanalı Açmak
 

Bir Google hesabı ile youtube kanalı açmak yalnızca birkaç saniyenizi alacak bir işlemdir. Bunu gerçekleştirmek için tek yapmanız gereken şey, Youtube'a girerek, oturum açma kısmında "Google hesabıyla bağlan" bölümünü seçmek olmalıdır. Bu sayede Youtube'da hesap açmış olacaksınız. Bu işlemin ardından Youtube kanalı oluşturma aşaması var. Kanalınızı oluşturmak için hesabınız üzerinde göreceğiniz "kanal oluştur" kısmını tıklamanız gerekecek. Burayı tıkladıktan sonra da Youtube kanalınız otomatik olarak oluşturulmuş olacaktır.


Youtube Kanalına Sahip Olmanın Avantajları
 

Bir Youtube kanalına sahip olmak demek, dilediğiniz konularda çekeceğiniz videoları milyonlarca kişiye ulaştırmanız anlamına gelmektedir. Ayrıca siz kanalınızda video paylaştıkça ve bu videoların izlenme sayısı artıp, abonelerin sayısı yükseldikçe, videolarınıza Google tarafından verilecek olan reklamlar gündeme gelecektir. Bu reklamlar, belki hobi olarak başladığınız bu işten para kazanmanızı sağlamaktadır. Günümüzde bu yöntemle oldukça iyi kazançlar elde eden Youtubber'lar var.

 

Sizlere yardımcı olması açısından, Youtube üzerinden çok sayıda görüntülenme alan konuyla ilgili videoyu aşağıya bırakıyorum.


 
 

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.