Youtube Karanlık Tema Nasıl Yapılır?

Youtube Karanlık Tema Nasıl Yapılır?

Dünyanın en büyük video içerik platformu YouTube, şimdi karanlık tema modu ile göz yorulmadan çok daha rahat kullanım imkanı sağlıyor. Şu an masaüstü versiyon ile birlikte mobil cihazlar üzerinde de kullanım imkanı yavaş yavaş sunan YouTube, aynı zamana daha estetik bir görsel yakalama şansı da vermektedir. Bu özel tasarım gece YouTube kullanmak İstediğiniz zaman, gözlerin yorulmasını önlem alırken ayrıca daha sade bir görünüm fırsatını vermektedir. Bu şekilde youtube karanlık tema ile uzun süre farklı videolar üzerinde çalışma yapabilir, gözlerinizin ağrımasına ve yorulmasına önlem alabilirsiniz. Üstelik bunu google tarayıcısı olan tüm kullanıcılar kolay bir şekilde değerlendirebilir. Doğrudan YouTube üzerinden yapılacak uygulamalar sayesinde youtube tema seçeneğini tercih edebilir, YouTube sayfanızın güzel bir görünüm yakalamasına olanak tanıyabilirsiniz.


Youtube Karanlık Tema Nasıl Yapılır?
 

Öncelikle eğer giriş yapmamış iseniz Google ve YouTube hesabınıza geçiş gerçekleştirmelisiniz. Daha sonra Youtube.com/new adresine bağlanarak ‘şimdi dene’ye tıklamalısınız. Bu şekilde Android sisteme benzer bir görünüm sizi karşılayacaktır. Rahatlıkla dark modunu kullanmaya başlayabilir, aynı zamanda tarayıcı ayarları ile uğraşmaya gerek olmadan bu moda geçebilirsiniz. Daha detaylı şekilde açıklamak gerekirse youtube karanlık tema adına sayfanın sağ üst kısmındaki kullanıcı simgesine giriş yapmalısınız. Daha sonra Dark Theme; off yazan bölüme onay vermelisiniz. Artık karanlık moda geçiş yaparak kullanım imkanı elde etme şansını yakalayabilirsiniz.


Rahatlıkla Kullanım İmkanı
 

Göz yormayan bu yeni nesil ana tema sayesinde artık videolarınızı çok rahat bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Açtığınız hesap üzerinden youtube tema seçeneğini ister kullanabilir, isterse sıkıldığınız zaman yeniden aynı şekilde kapatabilirsiniz. Şu an için güncel olarak devamlı şekilde dart modu açmanız mümkün değil. O yüzden manuel biçimde bunu kendiniz gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Elbette ileriki zamanlarda bu durum da aşılacak ve sürekli hale gelecektir. Özellikle gece gözlerinizin ışıktan zarar görmesine engel olmak ve çok parlaklıktan uzak kalmak için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Oldukça karizmatik ve estetik bir görünüm de sağlayan karanlık mod, son dönemlerde youtuberların en çok dikkatini çeken ve kullanmaya başladıkları ana tema olarak ön plana çıkıyor.
 

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.