Youtube Video Kapak Fotoğrafını Nasıl Yaparım?

Youtube Video Kapak Fotoğrafını Nasıl Yaparım?

YouTube bir video eğlence platformu olarak her gün milyonlarca insanın kullandığı önemli bir sosyal alandır. Tabii bu durum artık birçok insan için maddi getirisi olan ve dijital pazarlama portföyü açan, geniş bir yelpaze alanı olarak da değerlendirilmektedir. Bu yüzden eğer YouTube üzerinden bir kanal açılıyorsa mutlaka bu konuda daha dikkat çekici kapak fotoğrafı elde ederek, doğru şekilde yerleştirmek büyük bir önem taşır. Kanal resminden sonra en önemli etken olan kapak fotoğrafı, kanalınıza misafir olan kullanıcıların dikkatini çekerek onların videolarınızı izlemesine ve sizi daha çok ziyaret etmesine fırsat verir. Bu yüzden kanalınızın yapısı ve mantığı ile örtüşen, profesyonel bir görüntü altında hazırlanan kapak fotoğrafı; sizleri YouTube dünyasında çok daha popüler hale gelmenize etken olabilir.


Youtube'da Kapak Fotoğrafı Yapma İşlemi
 

Markalaşma yolunda emin adımlarla gittiğiniz YouTube kanalınız üzerinde, insanların ilgisini çekecek kapak fotoğrafı koymak, artık çok daha fazla ciddiye alınıyor. Bu konuda adım adım yapılacak olan uygulamaları takip ederek, siz de YouTube kanalınız üzerinde etkili bir youtube kapak fotoğrafı yaratabilirsiniz.

- Öncelikle bilgisayardaki paint resim yapma programını açmanız gerekir.
- Sol üst kısımda bulunan dosya bölümüne giriş yaparak özellikler kısmına tıklayın.
- YouTube kapak fotoğrafı için ideal olan Genişlik ‘’2560’’ Yükseklik değeri olarak ‘’1440’’ seçeneklerini girin ve kapatın.
- Daha sonra karşınıza gelecek olan paint ekran üzerinde dilediğiniz bir kapak resmi oluşturup YouTube sayfanıza ekleyebilirsiniz.


Program kullanmadan YouTube kapak resmi hazırlama
 

Genelde birçok insan bu konuda uzman olmadığından dolayı, YouTube üzerinden kapak fotoğrafı gerçekleştirmek için bir program yerine; hazır olarak sunulan siteleri değerlendirmektir. Böylece uğraşmaya gerek olmadan kolayca YouTube kanalı için kapak seçimi yapılabilir ve hemen ekleme gerçekleştirilebilirsiniz. Bu konuda ‘panzoid.com/tools/backgrounder.aspx’ sitesi size oldukça kolay gelecektir. Buradan ‘type’ seçeneğini tercih ederek ‘YouTube one’ olarak seçim gerçekleştirin.

Daha sonra kendinize göre bir YouTube kapak fotoğrafı hazırlamak suretiyle hemen hesabınıza geçiş gerçekleştirebilirsiniz. Artık siz de markalaşma yolunda ve milyonlarca insana hitap etme konusunda, YouTube sayfanızda profesyonel bir görünüm yakalayabilirsiniz. Hazırlayacağınız kaliteli videoları insanlara güven içerisinde sunabilir, etkileyici bir video kapağıyla daha çok insanın kanalınızı ziyaret etmesine olanak verebilirsiniz.


Youtube hakkında diğer makalelerimiz de ilginizi çekebilir:

Youtube'da Video Yorumlarını Nasıl Kapatırım Ve Silerim?
Youtube'da Aramalarda Öne Çıkmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?
Youtube'da Nasıl Para Kazanılır? Şartları Nelerdir?
Youtube İçin Önerilen Bitrate Ne Kadar?
Youtube'da İzlenme Sayısı Nasıl Arttırılır?

 

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.