Youtube'da Aramalarda Öne Çıkmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Youtube'da Aramalarda Öne Çıkmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Youtube kanalında yayınlanan videoların aramaların üst sıralarında görünmesi için, kanalın belli bir takipçi kitlesine ulaşması ve videoların izlenme seviyesinin iyi bir hale getirilmesi gerekiyor. Youtube üzerinden daha fazla kişiye ulaşmak ve arama kriterlerinin üst sıralarında listelenmek için yapılması gereken bazı basit ve işlevi yüksek çalışmalar var.

Videoların İçeriğinin Düzenlenmesi

En çok izlenen video kanalı youtube'da öne çıkmak için önce, videoların bazı özellikleri taşıması gerek. İzleyicilerin sizin videolarınız beğenmesi için bu videoların izleyici sıkacak kadar uzun olmaması, ilk şart. Bunun yerine eğlenceli konuları içeren, uzunluğu fazla olmayan videolar yayınlanması, izleyiciler tarafından daha fazla beğeni almasına yardımcı olacaktır. Bir diğer kriter de videoların içeriğinin orijinal olmasıdır. Yani hemen herkesin kanalında bahsettiği ve üzerinde video çektiği konular, ilgi çekici olmayabilir. Ancak makyaj, yemek gibi çok sayıda kanalın bulunduğu konularda video hazırlamak isterseniz, bunları da uygulayacağınız dikkat çekici görseller ve eğlenceli anlatım tekniği ile etkili hale dönüştürebilirsiniz.

Etiketler, Aramalarda Öne Çıkmanızın En Önemli Şartıdır

Youtube kanalında video yayınlarken kullanacağınız etiketler, sizi aramalarda üst sıralara taşıyacak en önemli unsurdur. Buna göre videonuzu hazırladığınız konu hakkında en çok yapılan aramaların anahtar kelimelerini, etiket olarak belirleyebilirsiniz. Yani etiketleri belirlemeden önce, bu konuda kısa bir Google araması yaparak, o konu hakkında en çok yapılan aramaları belirlemek, size fayda sağlayabilir.

İzleyicilerle Etkileşimde Bulunun

Videolarla youtube'da öne çıkmak için sizin videolarınızı izleyen ve yorum yapan takipçilerle etkileşimde bulunmanız tavsiye edilmektedir. Yani bir kimse zaman ayırıp sizin videonuzu izlemiş ve buna naçizane bir yorumda bulunmuş ise, kendisine cevap vermeniz olumlu bir etki bırakacaktır. Videolara her zaman olumlu yorumlar gelmesini beklemeyin. Elbette paylaştığınız şeyleri beğenenler kadar beğenmeyenler de olacaktır. Bu yolda yapılan yorumlar eğer saygı çerçevesinde ise, bunlar için de yorum sahiplerine teşekkür ederek, olumlu bir intiba uyandırmanız mümkündür. Ayrıca kanalınızı takip etmeleri için videolarınızı beğenen izleyicilere takip isteği göndermek, takipçi arttırmak için etkili bir yoldur. Youtube videolarınızda takipçiler ve yorumlar ne kadar fazla olursa, aramalar sizi o kadar öne taşıyacaktır.

Youtube videolarında önerilen bitrate hakkında bilgi edinmek için Youtube İçin Önerilen Bitrate Ne Kadar başlıklı makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.