Youtube'da İzlenme Sayısı Nasıl Arttırılır?

Youtube'da İzlenme Sayısı Nasıl Arttırılır?

Milyarlarca kişinin aktif olarak kullanmış olduğu video paylaşım platformu olan Youtube, video paylaşımın yanı sıra canlı yayın yapılmasını sağlayan yenilikler ile insanları daha fazla tercih etmeye yöneltmiştir. Özellikle video paylaşımları yapan kullanıcılar için izlenme sayılarına göre ciddi kazançlar sağladığı bilinen Youtube, bu özelliği ile de binlerce kişinin yeni meslek olarak görülen Youtuber olmasının da önünü açmıştır. Bahsedilen bilgiler doğrultusunda paylaştığı içeriklerin fazla kişi tarafından görülmesi adına önem verilen youtube izlenme sayısı bazı önemli bilgiler doğrultusunda artış göstermektedir. İzlenme sayılarını artırmak için doğal yöntemler tercih edilmiş olsa da, bazı hileler ile birlikte bu sayıların arttığı bilinmektedir.


Doğal Yöntemler İle Youtube İzlenme Sayısını Artırma
 

Hem eğlenip, hem de ciddi kazanç elde etmek isteyen kişilerin ilk olarak hilelere başvurmaması ve doğal izlenme sayısını artıra taktiklerini kullanmaları gerekmektedir. Kaliteli ve özgün videolar çekilmesi, daha fazla izlenmeyi beraberinde getirmektedir. Popülerliğinizi artırmak ve daha fazla para kazanmak için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

● Youtube kullanıcı tarafınca arama sonuçlarında en fazla ilgi çeken videolar, video kapaklarında etkileyici görseli olan videolardır. Buna göre içeriğinize göre en dikkat çekmesi yüksek olan görselleri kapak yapın.
● Video başlıkları için kısa ama öz, aynı zamanda da konuya uygun yazıları seçmeniz gerekmektedir.
● Son yapılan güncellemeler sonrasında, videolarınızın en az 10 dakika ve üzerinde olmasına özen gösterin.
● Videolarınız Youtube algoritması tarafınca 300 izlemede dondurulmakta ve gerçek anlamda hile olup, olmadığı kontrol edilmektedir.
● Paylaştığınız videonun gerçek anlamda onay alması adına en az 30 saniyeden fazla izlenmesi gerekmektedir. Mümkün oldukça videonun başında, kişileri daha tatmin edici görsellere yer verin.


Hile İle İzlenme Artırılırsa Sonucu Ne Olur?
 

Karşınızda milyarca insanın sıkça ziyaret etmiş olduğu Youtube şirketi bulunmakta ve öncelikle bunu göze almanız gerekmektedir. Daha çok beğeni almak ve para kazanmak için youtube izlenme sayısı artırmak adına hileye başvurmanız durumunda, Youtube bunu kolay şekilde algılayabilmektedir. Hile yani botlar ile izlenme sayısını artırdığınız takdirde, beğenileriniz düşmeye başlayacaktır. Bu durum devam ederse, sonunda hesabınız kapanacak ve kazançlarınızda yok olacaktır.


İzlenme Sayısının Sabit Kalma Sebebi Nedir?
 

Youtube üzerinde video paylaşmaya yeni başlayan kullanıcıların en fazla şikâyet ettiği sorunlardan birisi de, videolarının izlenmelerinin artmadığı ve hep aynı kaldığı konusudur. Bunun en temel nedeni, yukarıda da belirtildiği üzere yaklaşık 300 görüntülenmenin ardından, Youtube videolarınızı dondurmakta ve izlemelerin gerçek olup olmadığının kontrolü yapılmaktadır. Bu kontrol sonucunda yeniden izlenme sayılarınız artmaya başlayacaktır.
 

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.