Youtube'da Nasıl Para Kazanılır? Şartları Nelerdir?

Youtube'da Nasıl Para Kazanılır? Şartları Nelerdir?

 Sosyal medya kanallarının insan yaşamına fazlasıyla dahil olması, aynı zamanda yeni bir kazanç kapısının açılmasını da sağladı. Bu sayede ek gelir elde etmek oldukça kolay. Hatta yalnızca ek gelir değil, bu konuda ciddi takipçi seviyesine ulaşan kimseler, aylık olarak çok iyi bir kazanca sahip olabiliyor.


Youtube'dan Para Kazanmak
 

Dünyanın en gelişmiş ve renkli video izleme kanalı olan Youtube, sosyal medyadan para kazanmanın en etkili alanı olarak biliniyor. Bunu sağlamak aslında çok basit. Atılacak ilk adım, bir Youtube kanalına sahip olmak. Bunun için de önce bir Google hesabı açmak şart. Google üzerinden bir gmail veya Google plus hesabına sahip olursanız, Youtube'a da otomatik olarak bu hesaplarla bağlanabilirsiniz. Ardından da bu kanalda video paylaşmaya başlayarak, işin en önemli kısmını halletmiş olacaksınız. Ancak bu noktada bilinmesi gereken en önemli konu, video paylaşmaya başladıktan hemen sonra youtube para kazanma imkanı elde edemiyorsunuz. Bunun için belli şartlar var.


Adsense Reklamları Almak
 

Youtube üzerinden para kazanabilmek, Adsense tarafından sizin videolarına atanan reklamlara bağlı. Bunu elde etmek için önce bir Adsense hesabı açmak gerekli. Hesabı açtıktan sonra videolarınıza reklam verilmesi için Google'ın konu hakkında sunduğu birtakım şartlar var. Bunların en önemlisi Youtube kanalınızın 1000 abonesinin olması. Ayrıca yayınlamış olduğunuz videoların tamamının 1000 kez görüntülenmiş olması şartı aranıyor. Bunun dışında Google, Youtube hesabınızı açtığınız zamandan bu yana kanalınızın toplamda 10.000 kez görüntülenmiş olmasını bekliyor. Bu rakamlar başlangıçta ulaşılması mümkün değilmiş gibi görünse de, aslında Youtube'un tüm dünyada her gün milyonlarca kişi tarafından izlenen bir kanal olduğu unutulmamalı. Yani siz gereken kriterlerde videolar hazırlarsanız, bu rakamlara ulaşmanız şans değil.


Takipçi ve Beğeni Edinmek İçin Neler Yapılabilir?
 

Youtube kanalından reklam alıp para kazanmak için beklenen sayılara ulaşmak isterseniz, öncelikle sürekli yeni videolar yayınlamalı ve kanalınızı ilgisiz bırakmamalısınız. Ayrıca izleyenleri sıkmayacak uzunlukta videolar yayınlamak, bu işin bir başka kriteri. Ve tabii videolarınızı insanların en çok ilgilendiği, eğlenceli, dikkat çekici konular üzerinde hazırlarsanız, kısa zamanda youtube para kazanma imkanınız gerçekleşecektir. 

 

Para kazanma için gerekli olan izlenmeleri nasıl elde edeceğini öğrenmek isterseniz Youtube'da İzlenme Sayısı Nasıl Arttırılır? adlı makalemize göz atabiliriz.
 

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.