Youtube'da Video Yorumlarını Nasıl Kapatırım Ve Silerim?

Youtube'da Video Yorumlarını Nasıl Kapatırım Ve Silerim?

YouTube üzerinden bir video hazırlarken özellikler içerisinde isteğe bağlı olarak yorum bölümü kapatma özelliği kullanılabilmektedir. Aynı zamanda YouTube videosunda yorumlar silinebilir, beğeni gerçekleştirilebilir. Bu sayede video altında yapılan ve hoş olmayan yorumlar tamamen yok edilebilir. Nitekim farklı kanallar üzerinde bu konuda gerçekten hoşa gitmeyecek karşılıklı atışmalar, hakarete varan durumlar söz konusu olabilmektedir. Böyle durumlar yaşamamak içinse hazırlık aşamasındayken videoyu yorumlara kapatabilirsiniz.


Youtube Üzerinden Video Yorumlara Kapatma Ve Silme
 

Günümüzde dünyanın en büyük platformu haline gelmiş olan ve markalaşma yönünde profesyonel bir amaca hizmet eden YouTube, aynı zamanda videolar altında yorumlar yapılmasına da olanak vermektedir. Böylece insanlar birbirleriyle iletişim kurabilmekte ve karşılıklı olarak bilgi alışverişi yapabilmektedir. Ancak bazı zamanlar belirli videolar için youtube yorumları kapatma isteği olabilir. Böyle zamanlarda birkaç adım ile YouTube videosunu yorumlara kapatabilirsiniz.

- Öncelikle YouTube kanalınıza girin.
- Daha sonra yönetmeyi istediğiniz videonuzun yanındaki kutucuğu seçin.
- Ekranın üst bölümünde bulunan ‘işlemler’ kısmına gelin.
- Hemen arkasından işlemler > yorumları seçin.
- Bundan sonra ise tek yapacağınız yorumları silme işlemi gerçekleştirmek ya da kaldırma seçeneğini tercih etmektir.

Bu aşamaları adım adım uygulamak suretiyle, videonuzu yorumlara kapatabilir, yorumları silebilir ya da farklı zamanlarda kaldırma yöntemini uygulayabilirsiniz. Böylece videonuzun altında yaşanan karşılıklı yorumlar, hoşunuza gitmediği zamanlarda bu uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Bu İşlemi Videonuza Hazırlıktan Sonra Da Gerçekleştirebilirsiniz
 

YouTube oldukça yeterli bir yapay zekaya sahip önemli bir platformdur. O yüzden videolarınızı hazırlarken youtube yorumları silme işlemini gerçekleştirebilir ya da bunu daha sonra, videonuzu paylaşmanızın ardından da yapabilirsiniz. Böylece yorumların nasıl gittiğini ve ne şekilde paylaşımların gerçekleştiğini görerek buna göre önleminizi alabilirsiniz.

Bu da kanalınızın daha prestijli hale gelmesine ve kötü yorumları videolarınızın altında kalmasına önlem alır. Özellikle müdahale edilmeyen bazı yorumlar, zaman içerisinde oldukça kötü durumlara yol açabilmektedir. Zira karşılıklı yapılan atışmalar ve hakaret boyutlarına varan diyaloglar, çok daha kötü sonuçlar doğurabilir. Böyle bir duruma düşmemek için ise videonuzu hazırlarken ya da hazırlayıp paylaştıktan sonra yorumları silebilir, kaldırabilir ya da beğenebilirsiniz.

 

Youtube ve diğer sosyal medyalar hakkında bloglarımızı okumak için Sosyal Medya blog sayfamıza göz atabilirsiniz.
 

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.