Youtubeun Son Güncellemeleri

Youtubeun Son Güncellemeleri

En yaygın ve en güvenilir video, klip, film, dizi ve alternatif çekimler izleme sitesi olan Youtube, Android cihazlara özel bir güncelleme ile adından bugünlerde sıkça söz ettirmeye başladı. Her güncellemesinde daha geniş ve daha kapsamlı yenilikler sunan Youtubeun son güncellemeleri arasında resim işlevi ile kullanımı kolay arayüz özellikle dikkat çekiyor.

Gerçekleştirilen son güncellemede, video izlerken arama yapabilme özelliği devam ediyor. Arama butonuna giriş yapıldığında video aşağıda oynamaya devam ediyor. Aynı zamanda geniş ekranda video izlemek isteyen kişiler de bu güncellemede düşünülmüş. Buna göre kişileri istedikleri genişlikte, ister yatay ister düz şekilde videoları izlemeyi sürdürebiliyor. Kullanımı için yalnızca internet bağlantısı gereken Youtube’da, kanal açmak da son derece kolay. Bunun için belli başlı bazı direktiflerin yerine getirilmesi gerekiyor. 

Resim içinde resim olarak adlandırılan ve oldukça başarılı olan bir başka Youtube özelliği ise, video izlendiği sırada başka videolar arasında bir gezinti mümkün hale geliyor. Şarkı ya da izlenen içerik bölünmeden, arzu edildiği kadar diğer videolar arasında gezinmek ve aralarından seçim yapmak da mümkün hale getirildi. Başka bir videoyu izlemek istediğiniz de ise, hali hazırda oynayan video kapanarak yeni seçilen video oynatılmaya başlanıyor.

Seyir Keyfini Güzelleştiren Yenilikler

Youtube web sitesinde, otomatik oynat video özelliği bulunmaktaydı. Bu özellik artık mobil sitede de kullanılıyor. Henüz çok yeni olan bu uygulama işe çalma listeleri de peş peşe oynatılabiliyor. Aynı şekilde, arama butonu kullanılarak kanallar keşfedilebiliyor, sevilen kişilere ait kanallar favori olarak eklenebiliyor ve bu kanallara abone olunabiliyor.

Google ile ortak bir iş üzerinde çalışan Youtube, Chromecast kurumu için de bir çözüm yolu bulmuş gibi görünüyor. Cast butonu eklenen Youtube üzerinden izlenecek bir video erteleme özelliği de gündeme gelmiş oldu. En güncel hali için tarayıcının da güncel olması gerekiyor. Eski sürüm tarayıcıdan da seyir mümkün ancak Youtube’a ait bazı özellikler bu tarayıcılarda kullanım dışı kalabiliyor. Bundan başka izleme seçeneği de ayarlardan tercih edilebiliyor. Bu yenilikler henüz mağazalara düşmüş değil. Aynı zamanda İOS için de çeşitli pratik güncellemelerin getirileceği konuşulanlar arasında. Yeni versiyonun ülkemizde yakın zamanda aktif hale gelmesi bekleniyor.

Youtube’da bazı videolar zararlı olduğu gerekçesiyle belli bir yaş altına yasaklanmıştı. Son güncelleme ile zararsız olan ama zararlıdır filtresi ile izlenmesi engellenen içeriklere de ulaşılması bekleniyor.

YORUM YAP

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.