İtibar Yönetimi ve Rakip Analizi

İtibar yönetimi ile çevrimiçi ve çevrimdışı ortamlarda yapılan çalışmalarla, markanın imajının ve itibarının haksız yere zarar görmesinin önüne geçilir.

İngilizcede Reputation Management olarak kullanılan itibar yönetimi, herhangi bir kişi, marka veya kurumu daha iyi konuma getirmek için yapılan çevrimiçi çalışmaların bütününe verilen isimdir. İtibar yönetiminin amacı marka veya kurumu halka doğru şekilde tanıtmak ve markanın bilinirliğini arttırmaktır. Kurumların, müşterilerin gözünde itibar kazanması zaman alan bir süreç olmasına rağmen, özellikle internet üzerinde itibarı kaybetmek çok kolay olabilir.

Bu nedenle itibar yönetimi ile çevrimiçi ve çevrimdışı ortamlarda yapılan çalışmalarla, markanın imajının ve itibarının haksız yere zarar görmesinin önüne geçilir. İtibar Yönetimini sağlamak için zamana ihtiyaç vardır ve süreklilik gereklidir. İtibar Yönetimi’ni sağlamak için en önemli unsurlar; SEO ve SERP ile markanın itibarını sürekli kontrol altında tutmak, İnternet sitenizin tasarımını ve kullanıcı deneyimini en üst seviyede tutmak, Sosyal medya hesaplarınızı aktif olarak kullanmak ve gerektiğinde yasal haklarınızı kullanmaktır.

Rakip analizi ile rakiplerinizin başarıya ulaşırken kullandığı yolları öğrenebilir ve analiz edebilirsiniz. Çeşitli SEO araçları yöntemiyle rakiplerinizin SEO’da nasıl bir yol izlediğini, günlük olarak ne kadar backlink aldığını,backlinkleri nasıl aldığını,sosyal medyayı hangi derecede kullandığını ve hangi sayfalarına link aldığını öğrenebilirsiniz.Rakip analizleri ile stratejik SEO çalışmalarına başlayabilirsiniz. Yapacağınız her doğru ve kaliteli çalışma sizi rakiplerinizden bir adım öne geçirecektir.

  • Reçel adını çok çeşitli işler ve bol malzemeli çözümlerden alır. Reçel Interactive 2014 yılında, sektörün mutfağından gelen genç girişimciler tarafından kurulmuştur.
    İşlerimizin çok çeşitli ve sunduğumuz çözümlerin bir çok alanı etkilenmesinden dolayı reçel adını bir metafor olarak kullanmaktayız.